اخبار

حمایت توئیتری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمند هرمزگانی

حمایت توئیتری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از هنرمند هرمزگانی
به دنبال ارائه ایده خلاقانه هنرمند هرمزگانی برای تولید برقع هرمزگانی به جای ماسک سید عباس صالحی در جدیدترین توئیت خود نوشت: سنت‌ها و فرهنگ ایران‌زمین چشمه‌سار جوشان خلاقیت است.

به گزارش مرکز ر‌وابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن توئیت سید عباس صالحی آمده است:

«سنت‌ها و فرهنگ ایران‌زمین چشمه‌سار جوشان خلاقیت است.

‏طراح هرمزگانی این طرح و طرح‌های مشابه را با رنگ‌های متنوع، برای دوران مراقبت از ⁧‫#کروناارایه کرده است.»

 

“بُرکانو” اثر جدید طراح هرمزگانی برای دورانِ بدون ماسک

براساس بیانیه‌ای که رامین چمنی در صفحه شخصی خود منتشر کرد، این طرح‌ها را برای تنوع در پوششِ مراقبتی روزهای پیشِ‌رو به همراه ترکیب رنگ‌های زیبا با هویت اصیل برقع هرمزگانی طراحی کرده است.

طراح این پوشش، ضمن تشکر از حمایت انجمن طراحان لباس هرمزگان از تیم همکاران خود در شکل‌گیری و اجرای “برکانو” به ویژه خانم‌ها دکتر آزاده آریانا، سارا پور‌تقی، مریم راه‌پیما، حلیمه دهقانی تشکر کرد.

متن بیانیه این اثر بدین شرح است:

«امروز شاید ناچار هستیم لایه‌های بی‌رنگ استرس را بر چهره‌ی خودمان و زندگی‌مان تحمل کنیم،

من از شما دعوت می‌کنم بیایید به زبان مشترک تمدن‌هایمان رجوع کنیم، هنر؛

من و همکارانم بخشی از اصالت تمدنِ مناطق جنوب ایران را با زبان مشترک هنر ترکیب کردیم و پوششی ساختیم برای گذار از اجبارِ بی‌رنگ به اختیارِ هزار‌ رنگ».

 

برکانو

 

“برکانو” مشوق خانواده‌ها برای استفاده از ماسک و تلطیف روحیه استفاده‌کنندگان است

رضا کمالی زرکانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز ضمن تقدیر از رامین چمنی به عنوان طراح و ایده پرداز این اثر و تیم حرفه ای ایشان از انجمن طراحان لباس هرمزگان متشکل از خانمها: دکترآزاده آریانا(سرپرست) ، سارا پورتقی،مریم راهپیما و حلیمه دهقانی که از مدرسان دانشگاه فنی و حرفه ای هرمزگان هستند بیان داشت: “برکانو “ که کاملا منطبق و هماهنگ با پوشش و لباس زنان هرمزگانی است پاسخی عالمانه و خلاقانه به شرایط فعلی جامعه و شیوع بیماری کرونا و تبدیل تهدید به فرصت است.

رییس کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا هرمزگان در خصوص ویژگی های (برکانو) بیان کرد:همانگونه که از نام این طرح مشخص است این محصول الهام گرفته از برقه زنان و دختران هرمزگانی است که با ایجاد تغییرات اصولی و حفظ ماهیت زیبایی و بهداشتی آن به محصولی مناسب و تشویق کننده برای شرایط فعلی جامعه تبدیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان اضافه کرد: (برکانو ) کاملا قابل شستشو و استفاده مکرر هست و رویه بیرونی آن از تزیینات و دست دوزی های هرمزگانی که از تنوع فراوان برخوردار است استفاده شده و بیش از ده طرح مختلف با ترکیب ،تزیینات و رنگ های مختلف برای ذائقه های مختلف تولید شده است.

وی افزود: هنرمندان هرمزگان در رشته های مختلف برای این ایام برنامه های مختلفی در فضای مجازی جهت تشویق مردم برای در خانه ماندن زیر نظر کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی مبارزه با بیماری کرونا تولید و از طریق رسانه های جمعی منتشر شده است.

 

برکانو

۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۷:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید