اخبار

هنر در مقابله با کرونا

هنر در مقابله با کرونا
استان آذربایجان شرقی این روزها میزبان نمایشگاهی مجازی با عنوان «آثار هنری کرونا» است که هنرمندان شرکت‌کننده در آن از راه دور و به شکل مجازی با خلق آثار به جنگ کرونا رفته‌اند.

استان آذربایجان شرقی  این روزها میزبان نمایشگاهی مجازی با عنوان «آثار هنری کرونا» است که هنرمندان شرکت‌کننده در آن از راه دور و به شکل مجازی با خلق آثار به جنگ کرونا رفته‌اند.

در شرایطی که این روزها ماندن در خانه به اصل اساسی مقابله با شیوع کرونا در جامعه ایران تبدیل شده است، هنرمندان آذربایجان شرقی  در راستای عمل به «مسوولیت اجتماعی» خود با سلاح هنر و با برپایی نمایشگاه مجازی وارد گود شده اند تا نشان دهند که هنرمند جماعت در هر شرایطی همراه و همگام جامعه است

تاکنون بیش از  ۱۰۰ اثر در نمایشگاه مجازی «آثار هنری کرونا» که به ابتکار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با همکاری انجمن های فرهنگی، هنری و ادبی استان از حدود یک هفته قبل آغاز شده است، در ۱۱ رشته فرهنگی و هنری برای سرگرمی و نشاط آفرینی افکار عمومی و منحرف کردن ذهن آنان از بحران کرونا، عرضه شده است.

برپایی این نمایشگاه که قرار است تا کنترل ویروس کرونا در جامعه ادامه داشته باشد، با استقبال کاربران فضای مجازی مواجه شده است و آنان اظهارنظرهای (کامنت) جالبی درباره هر یک از آثار به نمایش گذاشته شده دارند

نمایشگاه مجازی «آثار هنری کرونا» در بستر شبکه اجتماعی اینستاگرام برپا شده است و این نشان می دهد که هنرمندان و فرهیختگان آذربایجان شرقی به ضرورت بهره گیری از ظرفیت های فضای مجازی برای ارتباط تعاملی با مخاطبان پی برده اند.

هنرمندان و علاقمندان برای شرکت در این نمایشگاه می‌توانند آثار خود را پس از مشخص کردن بخش مورد نظر به نشانی الکترونیکی ‌coronatbz@gmail.com یا به شناسه ‌coronatbz@ در پیام رسان های بله و ایتا ارسال کنند.

 محدویتی برای شرکت در این نمایشگاه مجازی وجود ندارد و شرکت‌کنندگان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا ۶ ‌اثر در هر بخش به نمایشگاه  ارسال کنند.

 این نمایشگاه ‌ به صورت مستمر به روز رسانی خواهد شد و تا زمان کنترل و مهار بیماری کرونا درنشانی :  www.instagram.com/corona.tbz ادامه می یابد.

۵ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید