اخبار

پیام مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی

پیام مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران در پیامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی ضمن تبریک این رویداد هنر نمایش را یکی از کهن ترین و اثر گذارترین هنرها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران متن پیام احد جاودانی به این شرح است :

تئاتر یکی از کهن ترین و اثرگذارترین هنرها است که در گام دوم انقلاب، با ترسیمی بی واسطه و خردمندانه از صداقت و شفافیت برای بهبود آلام اجتماعی بهره می گیرد.

هرگاه طعم تلخ اندوه و کسالت بر روح و جسم آدمی نشست، این هنر با جذابیت های شگرف خود توانسته انسان را بار دیگر به درون چرخه بی پایان زندگی باز گرداند.هنرمندان نمایشی استان تهران در این شرایط خاص پدید آمده در اپیدمی ویروس کرونا با حرکتی خود جوش بدون هیچ چشم داشتی فعالیتی  به نام « تئاتر تعطیل نیست » را به راه انداختند ، برخود می بالم که تئاتر استان تهران جوانانی دارد که روح لطیف خود را همراه با تجربه و آموزش‌های آکادمیک نمایشی با مردم همراه ساخته اند.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تمام تلاش خود را به کار بست تا موجبات ارتقای این هنر را در شأن و منزلت مردم فرهیخته و هنردوست استان تهران فراهم نماید و حمایت از تولید و توسعه زیرساخت های تئاتر را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

با گرامیداشت روز هنرهای نمایشی ، از زحمات همه هنرمندان نمایش استان تهران که تا کنون توانسته اند گام های بلند و مؤثری در این زمینه بردارند و از این پس نیز همچون گذشته، این مسیر را با امید و انگیزه طی کنند قدردانی می نمایم.

روز هفتم فروردین ماه روز ملی هنرهای نمایشی مقارن با بهار طبیعت ، نشانه تحول و نشاط  تئاتر و امیدواری نسبت به روزهای بهتر برای این هنر  کهن و اثرگذار است؛ این روز خجسته را به اصحاب فرهیخته هنر تئاتر تبریک و شادباش می گویم.

در پایان یادی می کنیم از استاد جمشید مشایخی که گفتند: « آرزو می‌کنم چراغ صحنه‌های نمایش این آب و خاک همیشه روشن باشد و فرزندان این سرزمین در همه زمینه‌های علمی، فرهنگی و هنری سر افراز باشند. هنر ما هویت ماست و نقش ما در دنیای امروز بازتاب هویت ماست.»

به امید روزهای شاد و پرافتخار نمایش در استان تهران و سراسرکشور

احد جاودانی

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران

۶ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید