اخبار

استقبال از جشنواره «خانه به دور از کرونا»

استقبال از جشنواره «خانه به دور از کرونا»
سرپرست معاونت معاونت هنری و سینمایی از استقبال اهالی فرهنگ و هنراز جشنواره مجازی « خانه به دور از کرونا» خبر داد
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ابراهیم گله دار زاده سرپرست معاونت امور هنری و سینمایی در خصوص برگزاری جشنواره گفت: تا کنون سه محور هنری در جشنواره « خانه به دور از کرونا» شروع به فعالیت نموده است که با استقبال اهالی هنر و هنر دوستان استان قرار گرفته است.
وی ابراز امیدواری کرد برگزاری این جشنواره و استقبال از برنامه های فرهنگی هنری گامی موثر در پویش «در خانه بمانیم» برداشته شود.
گله دار زاده در ادامه به تشریح عناوین هنری جشنواره پرداخت و افزود: انجمن هنرهای نمایشی و انجمن موسیقی با همکاری این اداره کل مسابقه استنداپ کمدی، مسابقه آنلاین موسیقیدانان جوانان و همچنین جشنواره نقالی و نوروزی خوانی را در فضای مجازی راه اندازی نمود.
سرپرست معاونت هنری و سینمایی در خصوص مسابقه استندآپ کمدی گفت: این مسابقه با همکاری اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان قدس توسط انجمن نمایش استان تهران با موضوعات راه های پیشگیری از کرونا، وضعیت قرنطینه خانگی و رعایت مسائل بهداشتی برگزار گردیده است که شرکت کنندگان می توانند در یک قطعه فیلم 5 دقیقه ای و در قالب دو اثر که در فضای مجازی منتشر نشده باشد و مرتبط با موضوعات جشنواره آثار خود را ارسال نمایند.
وی در خصوص در جشنواره نقالی و نوروز خوانی نیز اعلام کرد این مسابقه در سه بخش، بخش کودک تا 9 سال، بخش نوجوان 9 تا 17 سال و بخش بزرگسالان با اجرای داستان های شاهنامه و یا آیین نوروزی خوانی، حاجی فیروز، عمو نوروز و... و ارسال کلیپ می باشد.
وی در مورد مسابقه موسیقیدانان جوان نیز گفت: این مسابقه در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگسالان برگزار شده است که شرکت کنندگان می بایست نسبت به ارسال فیلم نوازندگی یک دقیقه ای ساز مورد علاقه اقدام نمایند. وی زمان برگزاری این مسابقه را تا 15 فروردین 99 اعلام کرد.

ابراهیم گله دار زاده زمان برگزاری این جشنواره را تا 15 فروردین ماه سال 99 اعلام کرد و گفت علاقمندان می توانند از طریق مراجعه به تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به آدرس https://tehran.farhang.gov.ir نسبت به کسب اطلاعات لازم و شرکت در این جشنواره اقدام نمایند.
سرپرست معاونت هنری و سینمایی در خصوص آثار منتخب ارسالی نیز گفت: با توجه به زیر ساخت های در نظر گرفته شده برای راه اندازی نگارخانه مجازی بر روی تارنمای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، کلیه آثار منتخب هنرمندان تجسمی در نمایشگاه های مجازی این تارنما به معرض نمایش در خواهد آمد. و کلیپ های منتخب مابقی رشته ها هم در این تارنما به معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
در پایان گله دار زاه تاکید کرد با توجه به سئوالات مکرر مخاطبین در خصوص شرکت سایر استان ها در این جشنواره باطلاع می رساند شرکت در این جشنواره از سراسر ایران بلامانع می باشد.
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۲۱:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید