اخبار

نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر پیشوا

نشست صمیمانه با اصحاب فرهنگ و هنر پیشوا
فعالیتهای 8 سال نخست اداره فرهنگ و ارشاد پیشوا ، طی نشستی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان پیشوا و طاهری رئیس این اداره مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، امیر حسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا طی نشستی صمیمانه با مسئولین انجمنهای فرهنگی و هنری شهرستان پیشوا، به تشکیل پویشی فعال جهت مطالبات ایشان اشاره کرد.

در این مراسم عباسی فرماندار، طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادیان رئیس انجمن موسیقی، لواسانی رئیس انجمن هنرهای تجسمی، قاسمی رئیس انجمن نمایش، شوری رئیس انجمن شعر و ادب، رهسپار از فعالان حوزه قرآن و عترت، عجمی از فعالان حوزه فیلم و عکس و سینما، جعفری مسئول انجمن هنرمندان سرگرمی های نمایشی و جمعی از خبرنگاران و هنرمندان شهرستان پیشوا حضور داشتند.

عباسی فرماندار پیشوا در این مراسم گفت: سعی داریم در نگاه به موضوعات همه جوانب را در نظر بگیریم  و نگاه فرهنگی و هنری به مسائل داشته باشیم و این موضوع در شهر و روستا تفاوتی ندارد؛ به طور مثال در جلساتی که با دهیاران داریم به ایشان متذکر شده ام که وظیفه شما فقط امور عمرانی نیست و ما در مواردی که با روح و روان مردم و به حوزه های فرهنگی و اجتماعی مربوط است سر و کار داریم.

وی در ادامه افزود: قبول داریم که ایرادات و اشکالات هست و باید برای آن راهکار پیدا کنیم و این مهم با کمک هنرمندان و هم فکری ایشان قابل حل است.

فرماندار اظهار داشت: موضوعات فرهنگی به عهده یک دستگاه نیست و همه ادارات که در حوزه فرهنگ فعالیت دارند باید حضور داشته باشند و این مجموعه باید به صورت گروهی كار خود را انجام دهند.

عباسی در پایان ابراز داشت: نسبت به مشکلات بی تفاوت عبور نمی کنیم و پیگیر هستیم و در پیگیری های خود از راهکارهای اداری و ارتباطاتی که داریم استفاده می کنیم تا مشکلات مردم عزیز شهرستان رفع شود.

در این بین مسئولین انجمنها و موسسات فرهنگی و هنری شهرستان پیشوا که در جلسه حضور داشتند طی  گزارشی فعالیتهای خود را عنوان نمودند و از مشکلات و موانع صحبت کردند و در خلال برنامه از مسئولین حاضر در جلسه سوالات خود را پرسیدند.

پس از آن رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا گفت: بیست و هفتم اسفند، سالروز تاسیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا است و 8 سال از تاسیس آن می گذرد. شهرستانی بدون هیچ مرکز فرهنگی و هنری را تحویل گرفتیم و هم اکنون با کمک خداوند متعال و مردم فهیم شهرستان آموزشگاه های آزاد هنری، موسسات تک منظوره، افزایش کانون های  فرهنگی و هنری مساجد از 16کانون به 34 کانون را داریم. همچنین با توجه به کمبود فضا و حداقل امکانات، سینمای استاندارد را در شهرستان داریم که جزو سینماهای با کیفیت از نظر صدا و تصویر می باشد، زمین فرهنگسرای شهرستان را با تمام مشکلات و سختیها گرفتیم و کارهای نقشه برداری و آزمایش خاک آن نیز انجام شده که تمام تلاشمان را به کار گرفته ایم و پیگیر ساخت آن هستیم.

امیر حسین طاهری در پاسخ به سوالات انجمن ها و کانونهایی که تقاضای بودجه داشتند اذعان داشت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از نظر قانون نمی تواند بودجه ای را به مراکز فرهنگی خود بدهد زیرا بودجه ای به حساب اداره جهت انجام فعالیت های فرهنگی واریز نمی شود و منع قانونی دارد و راهکار دریافت بودجه از طریق موسسات و انجمنهای فرهنگی و هنری است و مراکز می توانند طرحهای فرهنگی و هنریشان را در فرمتهای تعریف شده به اداره فرستاده و پس از انجام مراحل اداری  و در صورت تصویب اداره کل، بودجه را به حساب ایشان جهت انجام آن فعالیت فرهنگی و هنری واریز می کند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت کامل را برایشان دارد.

این مسئول فرهنگی در پایان سخنان خود به پیشوا  اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم را جهت دومین هفته فرهنگی شهرستان در سال 1399 در نظر داریم .

وی همچنین از همکاران خود در اداره و مسئولین انجمن ها و کانونهای تحت پوشش اداره، بابت همکاری صمیمانه شان تقدیر و تشکر به عمل آورد. 

۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید