اخبار

نشست هیئت مدیره انجمن تعزیه دماوند برگزار شد

نشست هیئت مدیره انجمن تعزیه  دماوند برگزار شد
نشست اعضای هیئت مدیره انجمن تعزیه ایرانیان شعبه دماوند با امام جمعه شهرستان دماوند به انجام رسید

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، اعضای هیئت مدیره انجمن تعزیه با امام جمعه شهرستان دماوند دیدار نمودند.

دراین جلسه غلامرضا عبداله بیگی -رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند در خصوص روند تشکیل انجمن تعزیه توضیحاتی ارائه و اظهار کرد : درحال حاضر پانزده گروه تعزیه در شهرستان دماوند فعال می باشند.

 وی افزود: با توجه به سابقه شهرستان در اجرای هنر شبیه خوانی و همچنین نزدیکی این شهرستان به تهران، این ظرفیت در منطقه وجود دارد و می توان شهرستان دماوند را به عنوان یک شهرستان شاخص در هنر شبیه خوانی در سطح کشور مطرح نمود.

 در این دیدار حجت الاسلام فتاح دماوندی ضمن تقدیر از فعالیت های هیئت های عزاداری و شبیه خوانی در شهرستان دماوند بیان داشت : بایدتعزیه بودن تعزیه را حفظ کنیم ؛تعزیه می بایست معنویت آور باشد و بخش هایی مانند موسیقی ، نسخه های تعزیه ، سبک های اجرایی، سندیت تاریخی  و اشعار آن مورد دقت قرار گیرد. همچنین تعزیه باید بیان گر داستان واقعی کربلا باشد.

 در ادامه امام جمعه شهرستان دماوند مطالبی در خصوص  برگزاری جلسات کارشناسی با محوریت اخلاق تعزیه خوانی برای شبیه خوانان، بررسی اشعار و نسخه های موجود ، تولید فیلم و کتاب با موضوع شبیه خوانی و تجلیل از پیشکسوتان تعزیه شهرستان را مطرح نمودند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید