اخبار

نماینده استان تهران، عنوان «شهر خلاق کتابخوانی ایران» را کسب کرد

نماینده استان تهران، عنوان «شهر خلاق کتابخوانی ایران» را کسب کرد
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: «شهرستان ری» از میان 168 شهر شرکت کننده در رویداد پایتخت کتاب ایران، عنوان «شهر خلاق در ترویج کتابخوانی» را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «احد جاودانی» در این باره گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری از ابتدای سال ۱۳۹۸ با تشکیل دبیرخانه ای مستقل برای رویداد پایتخت کتاب ایران، بیش از ۲۰۰ برنامه زیربنایی، توسعه ای و ترویجی در حوزه کتابخوانی با مشارکت ادارات، نهادها، بخشداری ها و دهیاری ها انجام داد و 50 برنامه های نوآورانه در حوزه کتابخوانی نیز برای سال آینده در نظر گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در مراسم پایانی ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از شهرری به پاس فعالیتهای گسترده و نوآورانه در حوزه کتابخوانی تجلیل کرد، یادآور شد: از میان ۱۶۸ شهر شرکت کننده در رویداد پایتخت کتاب ایران، ابتدا «ری» به عنوان شهر خلاق و نمونه کنابخوانی ایران اعلام و سپس شهرهای بم، رفسنجان و اوز نیز این عنوان ارزنده را کسب کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با تاکید بر این که شهرری از سال 1395 به مدت چهار دوره نامزد پایتخت کتاب بوده است، گفت: برای سال ۱۳۹۹، شهر «شیراز» با نسبت بسیار نزدیک به شهرری، عنوان ششمین پایتخت کتاب ایران را از آن خود کرده است.

«احد جاودانی» خاطر نشان کرد: در ابتدای سال جاری با تشکیل کمیته ای در معاونت امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مقرر شد که برنامه های کتابخوانی به صورت ویژه برگزار و از ظرفیت های بومی و شهرستانی در توسعه فرهنگ کتابخوانی بهره برداری بیشتری صورت بگیرد.

وی گفت: استان تهران دارای ظرفیت بالایی در حوزه کتابخوانی دارد و در رویداد های پایتخت کتاب ایران، جام باشگاه های کتابخوانی و شبکه مروجین کتابخوانی، موفقیت های خوبی کسب کرده است.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۵:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید