اخبار

هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر برگزار شد

هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر برگزار شد
هفتاد و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اسلامشهر با حضور اعضاء روز چهارشنبه 23 بهمن ماه در دفتر فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلامشهر، حجت الاسلام نوروزی امام جمعه و رئیس جلسه ضمن خیرمقدم و تبریک ایام الله دهه فجر و قدردانی از حضور پرشور مردم شریف و ولایتمدار اسلامشهر در راهپیمایی روز 22 بهمن و همچنین تبریک فرارسیدن میلاد با سعادت سرور زنان عالم، حضرت فاطمه(س) به تفسیر آیاتی از کلام الله مجید پرداخت.

امام جمعه اسلامشهر در تفسیر آیات سوره حضرت محمد(ص) افزود: در این آیات الهی آمده است که اگر خدا را یاری کنید خدا هم شما را یاری خواهد کرد و امدادهای غیبی شامل حالتان می شود و شما را ثابت قدم نگه می دارد. نوروزی با تفسیر این آیات  انتخابات را یکی از کارهایی دانست که نصرت خدا در آن نهفته است و باعث بالا رفتن اقتدار ملی کشور است؛ بنابراین همه عزیزان باید تلاش کنند انتخابات هم مانند راهپیمایی، با شکوه هر چه تمام تر و با حضور حداکثری مردم برگزار شود.

رئیس جلسه با اشاره به سخنان امام (ره) که «مجلس در راس همه امور قرار دارد» لازمه تقویت مجلس، نظام و قوانین اسلامی کشور را حضور در انتخابات دانست و تبلیغ برای شرکت در این امر را یک  معروف بزرگ خواند که برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضور حداکثری نیاز است و همه باید تلاش کنند تا این امر به معروف بزرگ تحقق یابد.

وی در ادامه به اتفاق 25 بهمن سال 67 و صدور فرمان تاریخی حضرت امام(ره) در خصوص قتل سلمان رشدی و همچنین احادیثی که در خصوص اهانت به پیامبران الهی و همچنین تجلیل از پیامبر(ص) که هم خدا و هم فرشتگان بر ایشان سلام و درود می فرستند و به  ما هم امر می کنند که بر پیامبر(ص) سلام و صلوات بفرستیم و تسلیم امر و فرمان ایشان باشیم، اشاره کرد و افزود: کسانی که خدا و پیامبر او را اذیت  و آزار می رسانند خدا در دنیا و آخرت به آنها لعنت می فرستد و از رحمت خود دور و عذاب دردناکی را  برای آنها در نظر گرفته است.

امام جمعه اسلامشهر عمل نکردن به دستورات خدا و نادیده گرفتن واجبات را همان اذیت کردن پیامبر(ص) و خدا  دانست و اهانت و دشنام به پیامبر(ص) را عامل مرتد شدن و خروج از اسلام برشمرد و بر اساس احادیث ائمه اطهار(ع) هر کس پیامبران الهی را ناسزا بگوید باید او را بکشند.

در ادامه، دکتر مرسلپور فرماندار و نایب رئیس جلسه نیز ضمن خیر مقدم و تشکر و قدردانی از حضور پرشور و باعظمت مردم اسلامشهر در راهپبیمایی روز 22 بهمن، افزود: در جمهوری اسلامی حداقل هر یک سال و نیم یک انتخابات را پشت سر می گذاریم که مردم با حضور حداکثری خود تمامی نقشه ها و دسیسه های دشمنان را خنثی می کنند.

فرماندار اسلامشهر افزود: امسال هم علی رغم همه هجمه ها و  تبلیغات منفی که دشمن در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی خود انجام داده و شرایط را کمی متفاوت تر ساخته اما اندیشه، دانش و بینش مردم ما بر همه اینها غلبه خواهد نمود و با توجه به اقدامات و کارهایی که در شهرستان انجام شده  شرایط و بستر برای حضور حداکثری و گسترده مردم در انتخابات مهیاست و با توجه به ارائه خدمات دستگاههای اجرایی در حد  بضاعت و کفایت شان و جلب رضایت مندی مردم، پیش بینی مان این است که مردم شریف و ولایتمدار شهرستان اسلامشهر مثل همیشه با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رای یک بار دیگر وفاداری خود را به نظام و انقلاب، امام(ه) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نشان خواهند داد.

دکتر مرسلپور در ادامه به برگزاری همایش رای اولی ها که با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش برگزار شد؛ اشاره کرد و آن را یکی از کارهای مهم و در خور شان اسلامشهری ها دانست و افزود: ما در تمامی بخش ها و حوزه ها به انتخابات و موضوعات مرتبط به آن پرداختیم. 

وی در پایان سخنانش ذکر چند نکته در این خصوص را حائز اهمیت دانست: اول اینکه؛ وظیفه همه ماست که به مردم بگوییم تا در انتخابات  با توجه به معیارهایی که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند و با هوشمندی و هوشیاری خویش، حضور حداکثری داشته باشند. دوم اینکه؛ تلاش کنیم و مراقب باشیم تا کوچکترین سوء استفاده ای از امکانات و ظرفیت های اداری و دولتی  در خصوص تبلیغات کاندیدا ها صورت نگیرید و سوم اینکه؛ همه دستگاههای اجرایی و عموم مردم تلاش کنیم تا از هرگونه رفتار اسراف گرایانه در خصوص تبلیغات کاندیداها جلوگیری شود و اگر موردی در این خصوص مشاهده شده به ستاد انتخاباتی گزارش دهیم.

گفتنی است؛ در این جلسه مواردی چون: پیگیری و گزارش های لازم توسط دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی و دبیرخانه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان در خصوص رفتار اسراف گرایانه کاندیدا در خصوص تبلیغات انتخاباتی ایشان، توصیه های لازم امور مساجد و ائمه محترم جماعات در خصوص کلیات مباحث مربوط به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، ارائه گزارش کاملی از جلسات کرسی های تلاوت قرآن کریم توسط شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان با همکاری اداره تبلیغات اسلامی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به فرمانداری و تلاش  دستگاههای اجرایی شهرستان در خصوص ایجاد شور و نشاط انتخاباتی به تصویب رسید.

۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید