اخبار

" نواهای سرزمین مادری" برای دومین بار در شهر بومهن به صدا درآمد

" نواهای سرزمین مادری" برای دومین بار در شهر بومهن به صدا درآمد
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس، همزمان با چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی، دومین دوره همایش "نواهای سرزمین مادری" را در مجتمع فرهنگی و هنری مهر بومهن برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس، دومین دوره همایش بزرگ نواهای سرزمین مادری، با حضور پر شور هنر دوستان و هنرمندان، رئیس  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس، اعضای شورای اسلامی  شهر بومهن و مدیر مجتمع فرهنگی و هنری مهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پردیس در ابتدای همایش، ایام الله دهه مبارک فجر را تبریک گفت و از برپایی این همایش توسط انجمن موسیقی شهرستان با حمایت شورای اسلامی شهر بومهن و به همت مدیریت مجتمع فرهنگی هنری مهر  تقدیر و تشکر کرد.

 وی هنر مدافع و مطالبه گر ارزش ها را از شاخصه های مهم دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: در طول دوران 41 ساله انقلاب نشان داده شد که اثر هنری دارای ارزش بوده  و نسبت به انسان متعهد تاثیر گذار. انقلاب اسلامی، هنر را فقط یک زیبایی انتزاعی نمیبیند بلکه هنر را برای اثرگذاری در زندگی فردی و اجتماعی می خواهد؛ هنر مولود اهل فرهنگ است؛ پس اهل فرهنگ باید بر آثار تولیدی خود مراقبت لازم را داشته باشد و از تولید آثار بی محتوا و بدون ارزش دوری کند. در دوران انقلاب هنر وارد حیطه اخلاقیات شده و هنر متعهد با محتوای اجتماعی و دینی بر زیبایی شناسی رجحان دارد . هنرمند است که امروز می تواند دستاوردهای 41 ساله انقلاب را به تصویر بکشد و با تولید آواز و موسیقی فاخر، عزت و سربلندی ایران اسلامی را بازگو نماید. موسیقی انقلابی هنری  ارزشی است که در تقویت و شور حماسی جوانان اثر می گذارد.

 همچنین قارداشی رئیس انجمن موسیقی شهرستان پردیس به خبرنگاران گفت: دومین دوره همایش بزرگ "نواهای سرزمین مادری" حاصل زحمت فعالان انجمن موسیقی شهرستان بوده  که این همایش با ورود 40 اثر به دبیرخانه،  کار خود را آغاز نمود و پس از غربالگری ابتدایی، بیش از 30 اثر، اجرای میدانی داشته و پس از بازبینی کارشناسان انجمن، از هفت اثر تقدیر به عمل می آید.

 وی موسیقی را زبان واحد تمام اقوام ایرانی خواند و ابراز امیدواری کرد؛ با توجه به پتانسیل موجود در منطقه و وجود گروهای هنری از اقوام مختلف، بتوان جوانان را به سمت و سوی موسیقی محلی گرایش داد و راه را بر ورود موسیقی بی محتوای غربی بست.

گفتنی است؛ گروهای سهند، السس، نوای کرمانج، ساریتل و نوای عشاق  به اجرای برنامه پرداختند و همنوازی دو تار و آواز توسط هنرمند کرد زبان از  بخشهای دیگر این همایش بود .

اهدا لوح و تندیس و یادبود همایش به گروهای برتر نیز پایان بخش این همایش بود.

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید