اخبار

نمایشگاه نقاشی « شرح شوق » در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری کوثر دماوند افتتاح شد

نمایشگاه نقاشی « شرح شوق » در نگارخانه مجتمع فرهنگی هنری کوثر دماوند افتتاح شد
همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر جشن پیروزی انقلاب به همت انجمن هنرهای تجسمی و بسیج هنرمندان شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دماوند، همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر جشن پیروزی انقلاب و نمایشگاه نقاشی « شرح شوق » به همت انجمن هنرهای تجسمی شهرستان دماوند با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان برگزار شد.

حجت‌الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم اظهار داشت: باید از قالب هنر برای ترویج اهداف انقلاب اسلامی بیشتر استفاده شود.

وی افزود: مردم در جمهوری اسلامی در انتخاب مسئولان از جمله رهبر و قوای سه‌گانه نقش دارند، هنرمندان می‌توانند جمهوریت، اسلامیت، امام و اهداف ایشان را به تصویر بکشانند.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: باید نمایشگاه‌ها از نظر مفهوم و محتوا قدرتمند باشند و برای استان‌ها و کشورهای دیگر نیز اثر هنری تولید کنیم.

وی تصریح کرد: همه مسائل را می‌توان در قالب هنر تبیین کرد، این مهم باید همه جانبه انجام شود تا برای همه مردم جهان اثرگذار باشد. این آثار باید در سطح جهانی ارائه شده و به نمایش گذاشته شوند.

فتاح دماوندی افزود: مردم یمن و دیگر کشورهای اسلامی منتظر آثار هنری و الگو گیری از ما هستند و از هنرمند اثر هنری همه فهم و دنیادوست می‌خواهند که زبان فطری و بشریت آن را بفهمد.

فتاح دماوندی عنوان کرد: انجمن‌های هنری در رشته‌های مختلف موضوعی کار کنند، به طور مثال برای شهید سلیمانی یک نمایشگاه دایر شود، همچنین می‌توان با موضوعات مختلف در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، مذهبی، هنری و… اثر تولید کرد.

وی بیان کرد: آینده آب و هوای دماوند، طبیعت و محیط زیست همگی موضوعاتی هستند که می‌توان درباره آنها آثار هنری تولید کرد.

علیرضا زمانی، فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصاد و دارایی در این مراسم اظهار داشت: امروز معنای واقعی سلبریتی، اشاعه تفکر حاج قاسم سلیمانی است. کسی یک عکس از پشت میز نشستن وی را ندید و از ابتدای وقوع جنگ وارد عرصه دفاع از خاک کشور شد.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: آمریکا و غرب تفکر منحوسی به نام داعش را شکل داد و کشتار وحشیانه را در منطقه ایجاد کردند که قابل بیان نیست و مستند است.

زمانی عنوان کرد: نیروهای داعش تا 40 کیلومتری مرز ایران رسیده بودند اما خط مقاومت و تفکر حاج قاسم سلیمانی آنها را زمین‌گیر کرد، از بین برد و از روی زمین حذف کرد.

وی ادامه داد: نامزدهای انتخابات مجلس که به مردم قول می‌دهند باید حواسشان باشد که قولشان را جامه عمل بپوشانند، مردم نیز حتماً در انتخابات حضور پر شور و قدرتمند داشته باشند و از هم اکنون مصادیق انتخاب اصلح را پیگیری کنند.

زمانی تصریح کرد: نماینده‌ای می‌تواند پشت کرسی بنشیند که دولت را به جلو حرکت دهد و مسیر را تبیین کند، نماینده‌ای که به دنبال گرفتن عکس سلفی است نمی‌تواند کشور را به سرمنزل مقصود برساند.

گفتنی است در پنجمین روز از دهه مبارک فجر نمایشگاه نقاشی « شرح شوق » با ۲۰ اثر هنری در سبک‌های مختلف توسط ۱۰ تن از هنرجویان “نسرین هادی” استاد نقاشی شهرستان دماوند در معرض بازدید علاقمندان قرار گرفت همچنین نمایشگاه نقاشی « شرح شوق » به همت انجمن هنرهای تجسمی شهرستان دماوند با همکاری کانون بسیج هنرمندان ، شهرداری دماوند و مرکز مقاومت بسیج وزارت امور اقتصاد و دارایی به انجام رسیده است.

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید