اخبار

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری خاتمه یافت

جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری خاتمه یافت
چهارمین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان که از تیر ماه سال جاری آغاز شده بود، 15بهمن ماه در مجتمع ابوالفتوح رازی شهرری خاتمه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار داشت: در چهارمین دوره جام باشگاه های کتابخوانی،۲۴۰ باشگاه با حضور ۲هزار و ۴۰۰ نفر تشکیل شد که شرکت کنندگان 90 فیلم کوتاه و 215 نامه به نویسنده تهیه کردند که برای حضور در مسابقه، داوری شد.

این مسئول افزود: کتابها بین حلقه های ۱۰ نفره توزیع و بعد از مطالعه، مطالب خلاصه نویسی شده و به دبیرخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تحویل داده شد.

صفوی فراهم آوردن زمینه مشارکت کتاب فروشان، گروه های غیردولتی مروج کتابخوانی، مهدکودک ها و مدارس را از اهداف جام باشگاه های کتابخوانی برشمرد و گفت: فعالیت و مشارکت دستگاه های مربوطه برای اجرای جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در پیشبرد اهداف این طرح موثر بوده است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش آموزان مدارس، آنها را از خطرات و آسیب های اجتماعی دور می کند و باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری انجام گیرد.

در ادامه از برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره تجلیل شد. بر این اساس در بخش نامه های برتر، از صدرا دانش، سیده فاطمه لامعی، مونا مقدسی، رقیه محمدی و الهام کیایی تجلیل شد.

در بخش فیلم­های برتر ترویج کتابخوانی نیز از طاها یعقوب زاده، پریا حیدری و متین محمودیان تجلیل به عمل آمد.

در قسمت معرفی کتاب هم آثار امیرمهدی تاجیک، محمدطه پارسائیان، فاطمه رمضان شاهی، بهناز وصالی و محمد طهماسبی به عنوان برگزیده انتخاب شد.

همچنین باشگاه گنج من کتاب من به مربی گری لیلا مکانی، باشگاه  دبستان پانزده خرداد به مربی گری حشمتی و باشگاه مدرسه حکمت  به مربی گری پاک فطرت نیز به عنوان باشگاه های برتر معرفی شدند.

علاوه بر این آثار مهسا فرسوده، محمد یاسین آبنیکی، امین، محمد طاها خرمی، علی اصغر خدائی، کوروش حسنکلو، محمدامین پنجه علی، محمدسبحان شیری، ستاره حسینی، سارینا آقاجانی، هانیه هیبدی، مهدیس حزینی، پریا پورحمزه، مهدیه رحیمی، یاس کریمی، محمدامین مومنی، محمد کسری خاتم، سارا صادقی، فاطمه نصیری پی، فاطمه سادات هاشمیان، امیرعلی برزگر به عنوان شایسته تقدیر شناخته شد.

۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید