اخبار

آیین اختتامیه دومین دوره شب‌های موسیقی استان تهران برگزار شد

آیین اختتامیه دومین دوره شب‌های موسیقی استان تهران برگزار شد
اختتامیه دومین دوره شب‌های موسیقی استان تهران با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و محمد اله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، اختتامیه دومین دوره شب‌های موسیقی استان تهران، عصر  سه شنبه 15 بهمن با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و محمد الله یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، شهرام صارمی رئیس انجمن موسیقی استان تهران، اعضای انجمن موسیقی استان،  هنرمندان و علاقمندان موسیقی در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

احد جاودانی در خصوص برگزاری شبهای موسیقی استان تهران گفت:  شب های موسیقی محلی برای تشویق و حمایت از گروه های موسیقی شهرستان های استان است.

وی ضمن استقبال از موسیقی فاخر ایرانی و همچنین افزایش رو به رشد استقبال جوانان و هنرمندان به این موسیقی افزود: هر آنچه موسیقی اصیل‌تر باشد، با اقبال عمومی بیشتری همراه بوده و اقشار مختلف جامعه با آن همراهی خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن تقدیر از انجمن موسیقی استان تهران در برپایی دومین دوره شب های موسیقی استان تهران ابراز امیدواری کرد سومین شب موسیقی استان تهران با محتوای غنی تر و پرشورتر از قبل برگزار گردد.

اختتامیه دومین دوره شبهای موسیقی استان تهران "15 بهمن"

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با قدردانی از حضور موثرهنرمندان و گروه های موسیقی شهرستان های استان تهران گفت: وقتی از مرکز شهر تهران دور می شویم فعالیت های هنری علی الخصوص در حوزه موسیقی تحسین برانگیز است.

وی افزود: من به نوبه خود از تلاش ها و اهتمام مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به منظور فراهم آوردن بستری مناسب جهت حضور استعدادهای شهرستانهای استان تشکر می کنم.

مدیرکل دفتر موسیقی ابراز امیدواری کرد: با اجرای چنین برنامه های هنری در سطح استان ، زمینه های رشد و تعالی گروه های موسیقی شهرستان ها در سطح کمی و کیفی متصور خواهد بود.

اختتامیه دومین دوره شبهای موسیقی استان تهران "15 بهمن"

مهیار ضمیری مدیرعامل موسسه فرهنگی و هنری آوای صلح نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از تلاش گروه های موسیقی لزوم حمایت همه جانبه از گروه های موسیقی شهرستان ها را یاد آور شد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت های بالقوه هنری در سطح شهرستان های استان تهران اجرای اینگونه برنامه ها می تواند در کشف استعداد ها و شناسایی هنرمندان این حوزه کمک شایانی نماید. 

وی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره و شبهای موسیقی استان تهران، از مدیران فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر کرد و گفت: هدف، ارتقای سطح موسیقی در اشکال مختلف است و می بایست همه در نقش خود کمک نماییم تا موسیقی اصیل و نواحی و کلاسیک با ذائقه مخاطب ایرانی رشد و زمینه ارائه آن بیشتر فراهم شود .

در ابتدای این مراسم شهرام صارمی گزارشی از روند امور انجام گرفته انجمن موسیقی استان تهران را بیان نمود.

اختتامیه دومین دوره شبهای موسیقی استان تهران "15 بهمن"

در پایان این مراسم از گروه های برگزیده به شرح ذیل با اهدای لوح تجلیل شد.

گروه موسیقی کرمانج ملارد به سرپرستی شیرمحمد علیزاده از شهرستان ملارد

گروه موسیقی شورانگیز به سرپرستی علیرضا عرب احمدی

گروه موسیقی سیاکوک به سرپرستی پویان نظیفی از شهرستان پردیس

گروه موسیقی صدرا به سرپرستی کسری منصور

گروه موسیقی تنبورنوازان به سرپرستی وصال حسینی از شهرستان قدس

گروه موسیقی عاشیقلار میشو به سرپرستی احد ملکی علیشاه از شهرستان قدس

گروه موسیقی رامشه به سرپرستی علیرضا مهرابی از شهرستان ری

گروه موسیقی قاصدک به سرپرستی سعید علی اسماعیلی از شهرستان ورامین

گروه موسیقی درنا( موسیقی شمال خراسان) به سرپرستی رجبعلی اسلامی از شهرستان شهریار

گروه موسیقی سوچلا به سرپرستی مجید عزیزی از شهرستان اسلامشهر

احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران پس از مراسم از فرهنگسرای ارسباران بازدید کرد.

اختتامیه دومین دوره شبهای موسیقی استان تهران "15 بهمن"

گفتنی است؛  دومین دوره شبهای موسیقی استان تهران که توسط انجمن موسیقی استان تهران و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و موسسه فرهنگی هنری آوای صلح  برگزار شده بود؛ در دومین شب به کار خود پایان داد.

برای دیدن گزارش تصویری برنامه اینجا کلیلک کنید

۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۲۳:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید