اخبار

با حضور اصحاب فرهنگ و هنر از محمدرضا شیخی نویسنده معاصر ورامینی تجلیل شد

با حضور اصحاب فرهنگ و هنر از محمدرضا شیخی نویسنده معاصر ورامینی تجلیل شد
به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ورامین و با حضور اصحاب فرهنگ و هنر ضمن معرفی آثار و رزومه محمدرضا شیخی نویسنده معاصر به واسطه فعالیت ادبی و ژورنالیستی این هنرمند در کتابخانه عمومی روستای قله سین ورامین تجلیل بعمل آمد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ورامین، طاهر طاهری رئیس اداره، هدف از برگزاری این تجلیل را بزرگداشت مفاخر بومی و نشان دادن نتیجه تلاش ارزشمند آنان به طالبان و عاشقان عرصه فرهنگ و هنر دانست و افزود: از تلاشهای آفرینندگان آثار ادبی در حد امکان و با همراهی نهادهای فرهنگ ساز قدردانی می کنیم.

طاهری افزود: حضور نویسندگان معاصر در شهرستان و به ویژه در روستاهای محروم باعث ایجاد انگیزه در بین نسل جوان می شود به وِیژه نویسندگان بومی که قرابت خوبی هم با اهالی شهرستان داشته و باعث افتخار هستند. از اینرو استعداد یابی و هدایت استعدادها و تجلیل از مفاخر فرهنگی هنری دو برنامه موثر در تولید دانایی و توسعه فرهنگی بوده که با مساعدت نهادهای ذی ربط قابل انجام است.

وی توجه به برنامه های فرهنگی هنری در روستاها را از اولویت های دستگاه متبوع خود دانست و گفت:برای برگزاری نمایشگاه های دستاوردهای روستائیان در حوزه فرهنگ و هنر، مسابقات و جشنواره های فرهنگی، زمینه های مساعدی وجود دارد که با برنامه ریزی های انجام شده به زودی شاهد اقدامات دیگر در این زمینه خواهیم بود.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از کتابهای این نویسنده که در بخشهای متنوعی مانند سینما،رمان و ..به چاپ رسیده معرفی شد و در ادامه وی از دلبستگی و تلاش هایش در زمینه نویسندگی سخن گفت و کودکان و نوجوانان حاضر در جلسه را به خواندن کتابهای تازه و آفرینش آثار ادبی ترغیب کرد.

محمد رضا کریمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیز با بیان افزایش استقبال نوجوانان و جوانان به حوزه کتاب و کتابخوانی گفت: با حمایت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری، بخشداری ها، شهرداری ها، دهیاری ها،آموزش و پرورش و سایر نهادهای فرهنگ ساز، می توان بیشتر از قبل این اشتیاق سرشار را هدایت کرد و برای ترویج و تولید دانایی گام های مهمی برداشت.

وی استعدادهای بالقوه در کتابخانه های عمومی را فرصتی ارزشمند برای کار فرهنگی دانست و خواستار برنامه ریزی بهتر مسئولان برای روستاهای محروم شد.

در پایان با اهداء لوح سپاس و هدیه از تلاش های محمد رضا شیخی در کتابخانه روستای قلعه سین ورامین در میان جمع اصحاب فرهنگ و هنر و جمعی از مسئولان تقدیر بعمل آمد.

۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید