اخبار

با متخلفین موسیقی در رستوران ها و تالارها برخورد جدی خواهد شد

با متخلفین موسیقی در رستوران ها و تالارها برخورد جدی خواهد شد
جلسه ساماندهی برنامه های فرهنگی و هنری رستورانهای پیشوا با حضور امیر حسین طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضاء برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، در این جلسه طاهری گفت: مجموعه فرهنگ و ارشاد حدود یک سال است که به منظور ساماندهی به این مراکز، اقدام نموده است تا متقاضیان نسبت به دریافت مجوز اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اقدام نمایند که تا کنون عده کمی مراجعه و موفق به دریافت آن شده اند و متاسفانه افرادی بدون مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه اجرا نموده اند که با ایشان برخورد جدی خواهد شد .

وی در این جلسه عنوان کرد: به رستورانها و تالارهایی که بدون مجوز اقدام به برگزاری برنامه فرهنگی و هنری نموده اند اخطار داده خواهد شد تا جهت دریافت مجوز مربوط اقدام نمایند و تا دریافت مجوز نهایی هیچ گونه فعالیتی مبنی بر برنامه های اینچنینی نداشته باشند .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در معنای واقعی، ساماندهی این مراکز باید به این صورت باشد که هیچ رستوران و تالاری بدون مجوز فعالیت نکند و با مراجعه به اداره و گذراندن مراحل صدور مجوز، تحت نظارت این اداره فعالیت کنند تا مشکلاتی که هم اکنون شاهد آن هستیم دیگر رخ ندهد .

این مسئول فرهنگی گفت: رستورانها و تالارهای متقاضی باید از سوی اصناف و اتحادیه مربوط به این اداره معرفی شوند زیرا هویت ایشان از سوی اصناف و اتحادیه برای مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی احراز می شود.

همچنین تهیه لیست مراکزی که بدون مجوز در حال اجرای برنامه هستند توسط بازرسین و ارائه آن به اتاق اصناف و اماکن و ارشاد در دستور کار قرار گرفت تا پیرو آن اقدامات لازم صورت پذیرد .

در ادامه داود کریمی نماینده اتاق اصناف بیان کرد: طی نامه ای به رستورانها و تالارهای دارای مجوز روال دریافت مجوز اجرای برنامه فرهنگی و هنری از کانال اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام خواهد شد و متقاضیان باید در راستای قانون اقدام نمایند و همچنین تالارها از افرادی برای اجرای اینگونه برنامه ها استفاده نمایند که مورد تایید کانون شادیها و سرگرمی ها هستند .

در پایان نظارت بر مراکز رستورانها و تالارها بصورت مشترک توسط نمایندگان فرهنگ و ارشاد و نظارت بر اماکن نیروی انتظامی نیز در دستور کار قرار گرفت.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید