اخبار

دومین نشست ادبی نقد و بررسی و آسیب شناسی شعر معاصر ایران برگزار شد

دومین نشست ادبی نقد و بررسی و آسیب شناسی شعر معاصر ایران برگزار شد
دومین نشست ادبی نقد و بررسی و آسیب شناسی شعر معاصر ایران در قالب سلسله نشست های تخصصی با همکاری شورای شعر و ادب معاونت امور فرهنگی و رسانه و با حضور اساتید ادبی و علاقمندان در سالن جلسات ساختمان خانه فرهنگ و هنر استان تهران برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و رسانه ای، در دومین جلسه  این نشست  که با حضور تعدادی از اساتید ادبی و علاقمندان به حوزه شعر و ادب برگزار شد، رضا عبداللهی، مسئول شورای شعر و ادب معاونت فرهنگی استان تهران بر توسعه کمی و کیفی انجمن های ادبی در شهر تهران با هدف دسترسی آسان و کم هزینه مردم و علاقمندان به حضور و مشارکت در مباحث ادبی تاکید کرد و در خصوص ضرورت راه اندازی نشست های ادبی، آسیب شناسی شعر معاصر به دلیل حضور گسترده شبکه های مجازی و  ورود جمع کثیری از مشتاقان هنر شعر در این فضا، عرصه ادبیات را نیازمند بازنگری و ساماندهی از آفت ها و انجماد فکری در قالب و مضمون های ادبی دانست .

  سپس برخی از اعضاء با طرح دیدگاه ها و تحلیل های خود پیرامون ارزش نقد در راهبرد های شعر فارسی معاصر و ایجاد هنجارهای زبان شاعرانه به ایراد سخن پرداختند . همچنین در این نشست بر لزوم توجه به شرایط ویژه انتشار شعر برای نسل نو و مساله زبان نو در بیان های شاعرانه مباحثی مطرح شد.

گفتنی است علاقمندان برای حضور و مشارکت در این جلسات می توانند از ساعت 16 لغایت 19 نیمه هر ماه به نشانی خیابان استاد نجات اللهی –انتهای کوچه زبرجد – خانه فرهنگ و هنر استان تهران مراجعه نمایند .

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید