اخبار

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با اجرای سه نمایش به طور رسمی آغاز به کار کرد

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با اجرای سه نمایش به طور رسمی آغاز به کار کرد
نخستین روز از بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با اقبال عمومی مخاطبان روبرو بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، نخستین روز از جشنواره تئاتر استان تهران با استقبال پرشور مخاطبان روبرو بود و علاوه بر حضور گسترده تماشاگران در اجراهای نخستین، مدیران و مسئولین استانی و کشوری نیز از آثار به نمایش درآمده در این دوره از جشنواره دیدن کردند.

 بنا بر همین گزارش حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران به همراه ابراهیم شریفی معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با حضور در دبیرخانه جشنواره بیست و چهارم از چگونگی روند اجرای برنامه‌ها توسط ستاد جشنواره بازدید کردند.

مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران در حاشیه این بازدید گفت: تمرکز تئاتر در تهران سبب شده است که فضای اندکی در اختیار گروه‌های جوان و توانمند نمایشی در شهرستان ها قرار بگیرد اما جشنواره تئاتر استان تهران  فرصتی برای اساتید و گروه‌های جوان است که در شهرستان‌های تهران نیز کار خود را ارائه دهند.

وی همچنین پویایی تئاتر در شهرستان‌های تهران را دلیلی بر الزام برگزاری هرچه گسترده‌تر جشنواره تئاتر استان تهران دانست و گفت: برگزاری این جشنواره می تواند فضای بیشتری برای حضور گروه‌های جوان نمایشی فراهم سازد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران هم در این بازدید برگزاری جشنواره تئاتر استان تهران را  فرصت مغتنمی برای بروز و ظهور استعداد ها و ظرفیت های بالقوه گروه های نمایشی شهرستان ها دانست.

شریفی افزود: حضور جوانان و علاقمندان عرصه هنرهای نمایشی در این رویداد هنری اثر بخش و موجب رشد و شکوفایی تئاتر استان خواهد بود.

 در نخستین روز از برگزاری این جشنواره نمایش های «پنهان خانه پنج در» به کارگردانی آرش فلاحت پیشه از شمیرانات، «انتهای پارک» به کارگردانی درسا علی آبادی از رباط کریم و «مونالیزا» به کارگردانی پویان کرمی از شهریار به روی صحنه رفتند.

گفتنی است بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران از 9 تا 12 آبان ماه جاری در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود و در آن گروه‌های نمایشی شهرستان‌های تهران با اجرای آثار خود به رقابت با یکدیگر می‌پردارند.

۱۱ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید