اخبار

نمایشگاه تخصصی کتاب تهران برگزار می گردد

نمایشگاه تخصصی کتاب تهران برگزار می گردد
به مناسبت فرارسیدن 14 مهر و هفته تهران، نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب تهران به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران برگزار می گردد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، این نمایشگاه تخصصی با بیش از 600 عنوان کتاب با موضوع تهران در ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر می باشد که از 13 مهرماه الی 17 مهرماه به فعالیت خود ادامه می دهد.

 111  سال پیش تقریباً یکسال و سه ماه پس از  امضای فرمان مشروطیت ایران توسط مظفرالدین شاه قاجار، متمم قانون اساسی مشروطه در 14 مهرماه 1286 هجری شمسی به امضای محمد علی شاه قاجار رسید که طبق اصل چهارم این متمم پایتخت ایران، طهران است. 

گفتنی است در سال 1395  با توجه به تأثیر ویژه شهر تهران در تاریخ کشور و معرفی ظرفیت ملی پایتخت ایران در داخل و خارج کشور، توسط شورای اسلامی شهر تهران به شورای فرهنگ عمومی پیشنهاد شد تا 14 مهر را به عنوان روز تعیین تهران به عنوان پایتخت ایران در تقویم رسمی کشور نامگذاری کنند.

لازم به ذکر است نمایشگاه عکس تهران به همت موسسه دارالفنون از روز یکشنبه 14 مهر لغایت 17 مهرماه در گالری نرگس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران دایر می باشد.

۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید