اخبار

راهیابی 11 نمایش به مرحله نهایی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران

راهیابی 11 نمایش به مرحله نهایی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران
دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران گفت: از میان 70 نمایش شرکت کننده، 11 اثر جواز شرکت در بخش نهایی جشنواره را کسب کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ابراهیم شریفی معاون هنری و سینمایی و دبیر جشنواره در این باره گفت:بعد از اتمام مهلت ارسال آثار به  بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران ، 70 نمایش از 16 شهرستان استان متقاضی شرکت در این دوره از جشنواره شدند.

وی با اشاره به اینکه هیات بازبینی این دوره از جشنواره متشکل از حمیدرضا قناعتیان، میلاد نیک آبادی و مهدی کیهور است، افزود: این داوران 11 اثر را برای شرکت در مرحله نهایی جشنواره معرفی کردند.

دبیر بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با ابراز خرسندی از استقبال چشمگیر هنرمندان و علاقه مندان عرصه نمایش، این تعداد آثار را در طول سنوات برگزاری جشنواره قابل توجه دانست و افزود: جشنواره تئاتر استان تهران در طی دوره های برگزاری اینک جایگاه مطلوب و مناسب خود را در میان اهالی هنر و تئاتر پیدا کرده است.

شریفی ابراز امیدواری کرد: با برنامه ریزی های منسجم و اتخاذ تصمیم های مناسب و با برگزاری این رویداد بزرگ هنری در آینده بتوانیم نسبت به  تقویت جایگاه ارزشمند حوزه هنرهای نمایشی و معرفی هنرمندان برتر و استعداد های درخشان هنری در سطح جامعه گام برداریم.

به این ترتیب نمایش‌های راه یافته به جشنواره عبارتند از: بیوه های غمگین سالار جنگ، پیکار کنار پل و رام کردن زن سرکش از شهرستان ری، گرگها کراوات نمیزنند و پنهان خانه ی پنج در از شهرستان شمیرانات، نقل سرخ از شهرستان قدس، رکسانا از شهرستان دماوند، پس کوچه ها از شهرستان اسلامشهر، سیاحت نامه ازشهرستان پاکدشت ، انتهای پارک از شهرستان رباط کریم و مونالیزا از شهرستان شهریار.

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر استان تهران با دبیری ابراهیم شریفی از 8 تا 11 آبان ماه برگزار خواهد شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید