اخبار

چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک برگزار شد

چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک برگزار شد
چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک با محوریت تاثیر فرهنگ اسلامی در امنیت روانی و رفتاری جامعه در گام دوم انقلاب در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک بهروز مشتاق رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک گفت: چهلمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک با برگرفتن از منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و با محوریت تاثیر فرهنگ اسلامی در امنیت روانی و رفتاری جامعه با حضور اعضا برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در سخنانی ضمن گرامیداشت بازگشایی مدارس و دانشگاه­ها، هفته دفاع مقدس و هفته نیروی انتظامی گفت: در پی فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و نیاز شدید جامعه به ایجاد امنیت که باعث تعلقات خاطر افراد جامعه هم می شود، اهمیت وجودی شورای امنیت کشور و شورای تأمین شهرستان ها بسیار ضروری به نظر می رسد.

وی ادامه داد: همه فضائل اخلاقی ریشه در دین مبین اسلام دارد و همه بدان اذعان دارند که نیکی ها به برکت تفکر اسلام است، پس جامعه ما باید الگوی تمام جوامع جهان باشد و ادارات فرهنگی و مراکز علمی در تأمین امنیت روانی مؤثرند.

بهمن خطیبی فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرچک  هم در این جلسه گفت: ایران اسلامی که در ابعاد سیاسی و نظامی به اقتدار رسیده است باید در حوزه رعایت اخلاق نیز الگوی جهانیان باشد.

ایشان در ادامه افزود: بداخلاقی سیاسی آسیب جامعه امروزی است و ما در آستانه انتخابات شاهدیم برخی برای حفظ موقعیت و قدرت خود و برای بیرون کردن رقیب از صحنه، اقدام به بداخلاقی می کنند و این شایسته کشور ما نیست.

نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی گفت: رعایت اخلاق در فضای مجازی نیاز امروز است، نباید این عرصه به فضایی برای باج خواهی از دیگران تبدیل شود.

در ادامه جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات و نقطه نظرات خود را پیرامون دستور جلسه ارائه و در مورد آن بحث و بررسی کردند.
۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید