اخبار

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حل مشکل ساختمان ادارات فرهنگ و ارشاد شمیرانات و ری تشکیل جلسه داد

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حل مشکل ساختمان ادارات فرهنگ و ارشاد شمیرانات و ری تشکیل جلسه داد
کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان های شمیرانات و ری تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «احد جاودانی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این نشست اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که حوزه فرهنگ و هنر را با مشکل مواجه کرده است، موضوع ساختمان های اداری است که عموماً استیجاری یا عدم سنخیت جغرافیایی و ظرفیت لازم فرهنگی و هنری است.

وی افزود: کارکنان ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرسان های استان تهران با وجود محدودیت ها، خدمات مطلوبی به اصحاب فرهنگ و هنر می دهند ولی با این وجود، انتظارات اصحاب فرهنگ و هنر برآورده نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین «احمد مازنی» رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در این نشست با اشاره به اینکه یکی از مأموریت‌هایی که نمایندگان تهران برای خود تعریف کردند، ورود به مسائل و مشکلات ادارات شهرستان‌های استان تهران است؛ اظهار کرد: در همین راستا یکی از مشکلات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شمیرانات، مکان و ساختمان اداری آن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: در حالیکه شمیرانات در بخش شمال و شمال شرق تهران واقع شده و لواسانات، اوشان، فشم، میگون را شامل می‌شود؛ ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آن در غربی ترین نقطه تهران با فاصله زیادی از شمیرانات  قرار دارد.

وی اضافه کرد: با این اوصاف مردم شهرستان شمیرانات باید برای کمترین کار اداری خود این مسیر طولانی را طی کنند، بر همین اساس حدود سه ماه گذشته در تاریخ 22 خردادماه نشستی با همین موضوع در کمیسیون فرهنگی با حضور فرماندار شمیرانات، معاون امور مجلس وزارت فرهنگ، معاون امور مجلس شهرداری تهران و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و شهردار منطقه یک تهران در محل کمیسیون فرهنگی برگزار شد.

مازنی ادامه داد: در همین نشست تعهد شد که یکی از ساختمان‌های در اختیار شهرداری منطقه یک به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات واگذار شود و به ازای آن قطعه زمین غرب تهران به شهرداری واگذار شود. پیش بینی شده بود که یک ماه بعد این مهم اجرایی شود ولی بعد مشخص شد که ساختمان شهرداری در اختیار مجموعه شهرآفتاب است و این مهم محقق نشد.

وی افزود: در این نشست با حضور شهردار منطقه یک تهران، ساختمانی برای استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات تعیین و قرار شد که در هفته جاری نقل و انتقال صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر در بازدیدهایی که از شهرستان‌های استان تهران داشتیم، متوجه نامناسب بودن ساختمان اداری شهرستان ری شدم که این ساختمان اداری در فضایی کاملا مسکونی و بدون تناسب با یک اداره فرهنگی دایر شده است.

رئیس کمیته فرهنگ هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: درباره مشکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز پیشنهادهای متنوعی در نشست مطرح شد که نهایتا مقرر شد با پیشنهاد فرماندار، جلسه‌ای مشترک با شهرداری و اداره ارشاد شهرستان ری برگزار شود و این مسئله را ظرف یک ماه آینده حل و فصل کنند تا مردم شهرستان ری با مشکلات کمتری مواجه باشند و کارکنان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز بتوانند به نحو بهتری به مردم خدمات رسانی کنند.

گفتنی است در این نشست همچنین سیده فاطمه ذوالقدر و طیبه سیاوشی شاه عنایتی عضو کمیسیون فرهنکی مجلس شورای اسلامی، علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام ملکی مدیرکل دفتر حقوقی و امور مجلس، احمد اسماعیلی راد معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری، عبدالرضا علی پناه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و سید حسن صفوی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، شهرداران مناطق یک و 20 حضور داشتند.

۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید