اخبار

نشست کارگروه مطالعه برای اولین بار در بهارستان برگزارشد

نشست کارگروه مطالعه برای اولین بار در بهارستان برگزارشد
نشست کارگروه مطالعه شهرستان بهارستان با رویکرد افزایش سرانه مطالعه در منطقه، برنامه های مطالعاتی در حوزه های مختلف کتاب و کتابخوانی و چگونگی تشویق و ترغیب افکار عمومی برای توجه به این امر مهم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان، اولین جلسه کارگروه مطالعاتی، با حضور غلامرضا آبکار رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، مژگان داداشی رئیس کتابخانه های عمومی، موسی رضازاده رئیس شورای اسلامی نسیم شهر، محسن بیگدلی رئیس شورای اسلامی شهر گلستان، چراغی نماینده آموزش و پرورش ناحیه 2، محمد جواد محسن زاده مشاور فرهنگی رسانه ای شورای شهرستان، حسن زارعی عضو هیئت رئیسه شورای شهرستان در مجتمع فرهنگی الهیه برگزار شد.

رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان در این نشست با تاکید بر روند فعالیت کتابخانه‌ها در شهرستان، بیان داشت: برگزاری همایش‌های خانواده، ثبت نام و کلاس‌های آموزشی صد در صد رایگان در کتابخانه‌ها از جمله این اقدامات می باشد اما هنوز به آن سطح مورد انتظار از مطالعه نرسیده‌ایم.

در ادامه نشست مذکور اعضا این کارگروه هر یک راهکارهایی را در راستای رفع این معضل اجتماعی بیان نمودند.

آبکار در طول این نشست باتاکید بر اهمیت ترقیب و تشویق جامعه به مطالعه، بیان داشت: بدون تردید جاذبه یک کتاب یا مطالب آن در ذهن آدم می ماند و با شروع مطالعه انسان به مرور به ادامه این روند ترقیب می شود.

وی در ادامه با بیان روش‌های افزایش سرانه مطالعه در سطح شهرستان، گفت: ما می بایست دو روش را در پیش بگیریم، نخست سرانه کتاب و کتابخوانی در شهرستان و دوم آسیب شناسی موضوع و باید فرم‌هایی جامع تهیه و در کتابخانه‌ها، مراکز فزهنگی و هنری، مدارس شهرستان و همچنین در مراسم‌های مذهبی، دینی مانند نماز جمعه و جماعات و مکان‌های عمومی توزیع کنیم تا شناخت میزان آشنایی مردم با مقوله کتابخانه و کتابخوانی و با ذائقه و شرایط مالی مردم آشنا شویم و پس از بررسی‌های لازم برای رفع آن تلاش کنیم.

لازم به ذکر است که درپایان نشست کارگروه مطالعه به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده، پاسخ داده شد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید