اخبار

نشست ادبی" در محضر مولانا" در شهرستان پاکدشت برگزار شد

نشست ادبی" در محضر مولانا" در شهرستان پاکدشت برگزار شد
به همت کانون ادبی مولانا و همراهی خانه ادب مشتاق و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت نشست ادبی با حضور پژوهشگران و شاعران علاقه مند به افکار و اشعار شاعر بزرگ قرن هفتم مولوی بلخی رومی معروف به مولانا در موسسه ادبی مشتاق واقع در مجموعه فرهنگی تجاری کرمانی های این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاکدشت، این جلسات با هدف آشنایی علاقمندان به اندیشه و اشعار مولانا برگزار شده و با قرائتی ظریف از آیات قرآن و روایات از شائبه های وارد شده به ساحت اندیشه مولوی پرده برداشته و داستان های ارزنده شاعرترین شاعر جهان را در چهار بخش فقهی، فلسفی، عرفانی و ادبی در مجموعه بی نظیر کتاب مثنوی معنوی در حد توان به مخاطبان عرضه می دارد.

گفتنی است با توجه به تبحر و دانش بالای مولوی در ارائه شعر روایی و بهره مندی این شاعر بزرگ از تمثیل های بین متنی در کنار روایت داستانی، این کلاس را برای داستان نویسان شهرستان نیز جذاب کرده است.

خاطر نشان می شود در حال حاضر مریم بالایی از نویسندگان، پژوهشگران ادبی و قرآنی با تلاش مستمر بر روشن نگاه داشتن چراغ این اندیشکده ادبی اهتمام داشته و با پرداختن دقیق به مباحث مطروحه از ماجراهای ارائه شده مولوی این جلسات ادبی را برای میهمانان جذاب تر کرده است.

یادآور می شود در جلسه ماهانه ادبی شهرستان نیز که مجموعه ای از شاعران و نویسندگان  اهالی ادب را در پانزدهم هر ماه در کتابخانه امام صادق علیه السلام دور هم جمع می کند،حمید عزیزآبادی به ارائه مقاله ای در خصوص داستان سُرایی مولوی در قصه کنیزک و پادشاه پرداخت و عناصر داستانی و تکنیک های این شاعر بزرگ را که از شعر روایی پیش تر رفته را برای میهمانان ادبی جلسه شرح داد.

خاطر نشان می شود تلفیق شعر های مولانا با اجرای هنرمندانه گروه موسیقی از انجمن موسیقی شهرستان نیز هرازگاهی حال و هوایی معنوی و زیبا به این محفل ادبی  در خانه سنتی و ادبی مشتاق به مدیر مسئولی شاعر و پژوهشگر دلسوز فرهنگ و هنر استاد قنبرعلی کرمانی ،می بخشد.

گفتنی است این جلسات به صورت مستمر ساعت هفده روزهای دوشنبه در موسسه مشتاق برگزار و حضور علاقه مندان باعث دلگرمی دست اندرکاران جلسه خواهد بود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید