اخبار

افتتاح ساختمان جدید دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر واحد 4 (آکادمی هنر تهران) توسط احد جاودانی

افتتاح ساختمان جدید دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر واحد 4 (آکادمی هنر تهران) توسط احد جاودانی
ساختمان جدید دانشگاه علمی و کاربردی فرهنگ و هنر واحد 4 (آکادمی هنر تهران) با حضور احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، حاتمی رئیس هیئت موسس دانشگاه، اساتید و دانشجویان و جمعی از هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در آیین افتتاح این مراسم دکتر حاتمی رئیس هیئت موسس دانشگاه فرهنگ و هنر واحد 4 ضمن برشمردن اهداف تشکیل دانشگاه جامع علمی و کاربردی به عنوان دانشگاهی با رویکرد مهارت محوری، کارآفرینی و پژوهش، به ارائه گزارشی از روند فعالیت های این مرکز و توفیقات بدست آمده پرداخت .

وی ایجاد دفتری با عنوان کارآفرینی و پژوهش جهت جذب نیروی کار در حین تحصیل را از ابتکارات این مرکز عنوان کرد و افزود: شعار این مرکز "مهارت من،آینده من" به معنای مهارت آموزی است. آموزش در راستای کسب مهارت و اشتغال زایی و کار که در این مسیر همواره تلاش زیادی از سوی مدیران، اساتید و خود دانشجویان صورت گرفته است.

در ادامه این مراسم احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن قدردانی از زحمات رئیس هیئت موسس و مدیران دانشگاه فرهنگ و هنر واحد 4 و دست اندرکاران و برگزار کنندگان این مراسم در سخنانی گفت: آموزش هنر، تمرین و ممارست، یکی از راه های تعالی و شکوفایی هنر است .

وی افزود: تمام تلاش مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعد از شکل گیری دانشگاه جامع علمی و کاربردی بر این بوده است که بتواند در عرصه آموزش فرهنگ و هنر و رسانه ورود جدی داشته باشد. امروز برخلاف روزهای آغازین شکل گیری این دانشگاه شاهد اضافه شدن رشته های فرهنگی و هنری به رشته های دیگر آموزشی هستیم که حاصل تلاش و پیگیری همکاران مان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. خوشبختانه گسترش مراکز علمی و کاربردی در سطح کشور، آموزش هنر و اضافه شدن رشته های متنوع فرهنگی و هنری موجب شد تا فارغ التحصیلان این دانشگاه ها با تأسیس آموزشگاه و مراکز و موسسات فرهنگی و هنری وارد فضای کار شوند و جامعه و مردم ثمره چرخه علم آموزی و کسب مهارت و اشتغال را از نزدیک لمس نمایند.

احد جاودانی در ادامه یادآور شد: می بایست دقت شود کیفیت آموزش خصوصا" کیفیت آموزش در حوزه هنر تحت تأثیر سرعت در ایجاد و راه اندازی این مراکز قرار نگیرد و هر دوی این بخش ها به موازات یکدیگر پیش روند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در پایان افزود: ما در بخشی فعالیت می کنیم که به نوعی به هویت ما برمی گردد و هویت ما در مقابل چیستی و چرایی در جهان هستی تبلور پیدا می کند و این هویت در هر کجای هستی به واسطه هنر و ادبیات معرفی می شود. بنابراین فعالیت و آموزش و کار در این عرصه بسیار حساس، مهم و سنگین است که اگر به درستی صورت گیرد در بازشناسی هویت مردم و شناسنامه یک ملت می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

عیسی کشاورز مدیر کل روابط عمومی و مدیر گروه فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی و کاربردی نیز در ادامه این مراسم در سخنانی خواستار توجه بیشتر به بخش اقتصاد هنر شد.

وی گفت: ما در دانشگاه جامع علمی و کاربردی، در حوزه فرهنگ و هنر 187 رشته هنری داریم که بسیاری از این رشته ها فقط در دانشگاه های جامع علمی و کاربردی صرفا" آموزش داده می شوند که از دستاوردهای این دانشگاه محسوب می شود.

عیسی کشاورز خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع علمی و کاربردی در سطح خوبی به جهت بکارگیری اساتید و جذب دانشجو و به تبع آن فارغ التحصیلان قرار دارد که امروزه در ارائه و اشاعه فرهنگ و هنر در جامعه بسیار اثر گذارند.

در ادامه احد جاودانی با همراهی رئیس دانشگاه از بخش های مختلف این مرکز و امکانات و تسهیلات پیش بینی شده برای دانشجویان بازدید بعمل آورد.

۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید