اخبار

انجمن های هنری استان تهران صاحب خانه شدند

انجمن های هنری استان تهران صاحب خانه شدند
آیین افتتاح خانه فرهنگ و هنر استان تهران امروز چهارشنبه ۱۶ مرداد ۹۸ با حضور احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، مرتضی باقرنژاد معاون دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد و جمعی از هنرمندان از جمله حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی ایران و قباد شیوا هنرمند برجسته تجسمی در محل این مرکز فرهنگی در خیابان نجات اللهی برگزار شد.

  

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نقل از خبرگزاری پانا، محمد حسین اسماعیلی معاون هنری  و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد  اسلامی استان تهران در آغاز مراسم با اشاره به سیاست های اخیر مدیریت فرهنگی مبنی بر تقویت انجمن های فرهنگی هنری گفت: متاسفانه در گذشته انجمن ها مکان مناسبی برای فعالیت نداشتند و این مکان به همین منظور، در اختیار انجمن ها قرار می گیرد.روسای انجمن های هنری همچون خوشنویسی، تئاتر، موسیقی، سینما و تجسمی در این مراسم حضور داشتند که طی سخنان کوتاهی نظرات خود را درباره مسائل انجمن و فضای جدیدی که در اختیار آنها گذاشته شده مطرح کردند.
غلامرضا سپهری رئیس انجمن خوشنویسان تهران، شهرام صارمی رئیس انجمن موسیقی، رضا عبداللهی رئیس انجمن شعر و ادب، احمد رویایی رئیس انجمن تجسمی،حمیدرضا صفار رئیس انجمن نمایش، منیره الوند رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات شهرستانهای استان تهران،  احمد صدری مشاور معاون هنری وزیر و رییس کمیته های تخصصی ارزشیابی هنرمندان از مهمانان مراسم بودند که به بیان دیدگاههای خود پرداختند.استان تهران به لحاظ سخت افزاری در هنر فراموش شده است/ تداخلی با ارشاد نداریم 
احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در ادامه یادآور شد: همیشه طی این سالها بین وزارتخانه و اداره کل استان تهران به دلیل تداخل در کارها اختلاف هایی وجود داشت.
وی خاطرنشان کرد: مردم استان تهران در سایه جشنواره ها و رویدادهای ملی حوزه فرهنگ و هنر فراموش شدند. در استان تهران ما مشکل نبود فرهنگسرا داریم. امروز ما در دورترین شهرهای مرزی مثل سردشت فرهنگسرا داریم اما در شهریار و اسلامشهر محلی برای برنامه های فرهنگی  و هنری نداریم.


جاودانی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سالن تئاتر در شهرستانها نداریم. استان تهران به لحاظ سخت افزاری یک استان فراموش شده است. در حوزه نرم افزاری هم وضع بهتر ازین نیست. چارت تشکیلاتی و بودجه استان تهران گاه از استان های کوچک کمتر است. شهرستانها و شهر تهران از این رهگذر بسیار آسیب میبیند لذا به ذهنم رسید که تشکل ها را تقویت کنیم. ما در حوزه فرهنگ و هنر انجمن هایی داریم که میتوانیم آنها را در یک محل جمع کنیم تا در کنار هم پیگیر مطالبات خود باشند.
مدیرکل فرهنگ و  رشاد استان تهران افزود: مدیران استانی را به اینجا دعوت کنیم و تکلیف خودمان را مشخص کنیم. ما در کنار شما هستیم و خواهش میکنم مسئولان دولتی و وزارتخانه را به اینجا دعوت کنید و بخواهید به نسبت شاخص برخورداری استان به شما امکانات بدهند.
جاودانی در پایان ابراز امیدواری کرد محل فعلی خانه فرهنگ و هنر در سایه گسترش فعالیت ها در آینده به مکانی بزرگتر منتقل شود.
در پایان مراسم میهمانان از ساختمان "خانه فرهنگ و هنر استان تهران" بازدید کردند.

 

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید