• اخبار

محمد حسین اسماعیلی در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی استان تهران گفت: استان تهران از لحاظ زیرساخت های فرهنگی یکی از محدودترین و محروم‌ترین استان‌ها کشور است.

محمد حسین اسماعیلی در کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی استان تهران گفت: استان تهران  از لحاظ زیرساخت های فرهنگی یکی از محدودترین و محروم‌ترین استان‌ها کشور است.
جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران و ورامین با حضور شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران، محمدحسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، کاغذ لو فرماندار ورامین و دکتر نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی و طاهری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر مدیران استانی و شهرستانی ١٢ آذر ماه ٩٧ برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، محمد حسین اسماعیلی در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران و شهرستان ورامین که با حضور  شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در محل فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان‌های استان تهران از بحث زیرساخت‌های فرهنگی با مشکلات و تنگناهای بسیار زیادی روبرو هستند و بر اساس مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری برای فضاهای شهری ما برای هر نفر حداقل نیم مترمربع فضاهای فرهنگی نیازمند هستیم که اگر ملاک قرار دهیم در استان تهران می‌توانیم بگوییم یکی از محدودترین و محروم‌ترین استان‌های کشور هستیم.

وی افزود: از فضاهایی هم که موجود است نمی‌توانیم به‌خوبی بهره ببریم و در برخی موارد این فضاها در اختیار هنرمندان و مردم قرار ندارد.

اسماعیلی این چنین ادامه داد: فرهنگسرای ارشاد که سال‌هاست در اختیار نیروی انتظامی قرار دارد از نمونه‌های قابل‌ذکر است که مطالبه‌ بسیار جدی هنرمندان و مردم شهرستان ورامین این است که،  این فرهنگسرا به دامن فرهنگ و هنر شهرستان بازگردد.

اسماعیلی به نکته دیگری اشاره نمود و گفت:  یک گالری در فرهنگسرای رازی است که سال‌هاست در حال ساخت آن هستیم و تقریباً حدود ۷۰ درصد آن انجام‌شده است و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اکنون دو سال است که هیچ مبلغی برای تکمیل این گالری در نظر نگرفته است.

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تأکید کرد: حدود ۳۰۰ میلیون تومان نیاز دارد تا گالری تکمیل شود؛‌ بعد از تکمیل بنا تجهیزات را به‌طور کامل  در اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تقبل خواهیم کرد؛ اما تقاضا داریم بحث تکمیل را دوستان کمک کنند تا تحقق یابد.

وی همچنین به کتابخانه فردوس در منطقه امر آباد ورامین اشاره کرد که سال 83 افتتاح شد و بعد از یک ماه از راه اندازی، مجدداً تعطیل شد و تاکنون تعطیل مانده و خسارت های زیادی به آن وارد شده است.

در پایان مقرر شد  تمامی موارد فوق مورد بررسی و کارشناسی قرار گیرد و اقدامات لازم در مورد آن ها اجرایی شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۹:۰۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500