• اخبار

احد جاودانی: امید است تهران الگوی مناسب هم افزایی و فعالیتهای مشارکتی برای سایر شهرها باشد.

احد جاودانی: امید است تهران الگوی مناسب هم افزایی و فعالیتهای مشارکتی برای سایر شهرها  باشد.
هشتاد و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان تهران به ریاست حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و رییس شورا و دبیری احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران صبح امروز برگزار و به بررسی و هم افزایی فعالیتهای فرهنگی دستگاههای اجرایی پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد، ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه از زحمات مقیمی استاندار اسبق تهران تقدیر و تشکر نموده و برای حسن بیگی سرپرست جدید استانداری تهران آرزوی توفیق خدمت نمود.

در ادامه احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر شورا در خصوص ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرایی جهت هم افزایی و ارتقاء فعالیتهای فرهنگی در سطح استان تهران و ایجاد وحدت رویه و جلوگیری از جزیره ای عمل نمودن دستگاه ها و زمینه سازی جهت بهبود فعالیتهای فرهنگی مطالبی را عنوان نموده و از هم افزایی دستگاه ها در اجرای مناسب هفته های فرهنگی شهرستانها و اجرای جشن های بهار مهربانی در تهران قدردانی نموده و گفت: امید است تهران به عنوان الگوی هم افزایی و فعالیتهای مشارکتی  برای سایر شهرها  قرار گیرد.

بر اساس همین گزارش، شجاع پوریان معاون شهردار تهران با اشاره به تشکیل ستاد بزرگ برگزاری برنامه های فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، به ارائه اهم فعالیتهای شهرداری تهران در حوزه فرهنگی همچون تأسیس پردیس ها و اماکن بزرگ فرهنگی در سطح تهران پرداخت.

حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در خصوص تمرکز زدایی فعالیتهای فرهنگی از مرکز استان و شهر تهران به شهرستانها و حتی روستاهای اطراف آن اشاره نموده و گفت: با همکاری حوزه اجتماعی استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان تهران در حال برگزاری هفته های فرهنگی در شهرستانهای استان تهران هستیم. وی به برگزاری هفته فرهنگی پاکدشت و برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب و گل و گیاه و ...  در این شهرستان اشاره نمود و گفت: هفته پیش رو، هفته فرهنگی شهرستان بهارستان است و ان شالله بعد از پایان هفته های فرهنگی به ارزیابی برنامه های برگزار شده پرداخته و نقاط قوت و ضعف آنها رابررسی نموده  و در سالهای آینده مد نظر قرار میدهیم.

سپس سایر اعضا به فعالیتهای صورت پذیرفته و پیش روی خود در دستگاههای اجرایی اشاره نموده و در نهایت به بررسی معضلات اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد و راه کارهای پیشگیری و درمان آن اشاره شد.

در پایان مقرر شد تا در جلسات آتی هریک از شوراهای فرهنگ عمومی شهرستانها به نوبت در جلسه شورای فرهنگ استان تهران حضور یافته و ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای خود، در جریان مباحث و جلسات استان تهران نیز قرار گیرند. ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ۱۶:۲۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500