اخبار

دکتر شاهین فرهت: تولید و ضبط سمفونی امام رضا(ع) اولویت و آرزوی کاری من است

دکتر شاهین فرهت: تولید و ضبط سمفونی امام رضا(ع) اولویت و آرزوی کاری من است
دکتر شاهین فرهت بر تولید و ضبط سمفونی شماره 8 امام رضا(ع) تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ؛ دکتر شاهین فرهت آهنگساز مشهور، استاد دانشگاه و عضو شورای سیاستگذاری و اتاق فکر سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی  در چهارمین جلسه این شورا گفت: سمفونی شماره 8 امام رضا(ع) که سال ها بر روی آن کار کرده ام در حال حاضر آماده ضبط و تولید است و منتظر کمک و مساعدت دوستان و متولیان فرهنگی هستم تا این آرزوی کاری خود را محقق سازم.

وی با تأکید بر اجرای صحیح موسیقی توسط گروه های برگزیده جشنواره گفت: کشور ایران کشور شعر و سخن است و به هنر موسیقی کمتر توجه شده است، برای همین است که اجرای موسیقی در کشور ما با استاندارد های جهانی متفاوت است.

این آهنگساز درباره پیشنهاد اجرای موسیقی در فضای باز در جشنواره آواها و نواهای رضوی گفت: متأسفانه در کشور ما فضای مناسب و حرفه ای برای اجرای موسیقی زنده وجود ندارد چرا که اجرای موسیقی در فضای باز شاخص ها و پارامتر های خاص خود را دارد و این مورد در کشور ما بسیار مهجور است.

دکتر شاهین فرهت در پایان ابراز امیدواری کرد جشنواره آواها و نواهای رضوی بستری مناسب برای حمایت از آهنگسازان خلاق و جوان در حوزه رضوی را فراهم کند.

در این جلسه مصوب شد دبیرخانه جشنواره پیگیری های لازم از طریق مراجع ذیربط برای تولید سمفونی امام رضا(ع) را انجام دهد.

سومین جشنواره آواها و نواهای رضوی 27 تا 30 تیر ماه به میزبانی استان تهران برگزار می شود.

۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید