اخبار

شمارکتابهایی که بر هویت فرهنگی شمیرانات تاکید دارند مقبول نیست

شمارکتابهایی که بر هویت فرهنگی شمیرانات تاکید دارند مقبول نیست
سید حسن صفوی رییس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات به هنگام بازدید از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، شمار کتبی که هویت فرهنگی شهرستان را معرفی می کند، ناکافی دانست و از اهالی قلم خواست تا در این مورد کار بیشتری انجام دهند .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شمیرانات و شمال تهران، در هفتمین روز از برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، رییس این اداره ضمن بازدید از غرفه های ناشران مختلف از تعداد قلیل کتب منتشره در مورد هویت فرهنگی شهرستان سخن گفت.

سیدحسن صفوی رئیس اداره ارشاد اسلامی شمیرانات با تاکید بر اهمیت نمایشگاه کتاب در افزایش سرانه مطالعه در کشور اذعان داشت : فرهنگ غنی و تاریخی منطقه شمیرانات که به عنوان نگین البرز شناخته می شود، سرشار از آثار متعدد تاریخی و منحصر به فرد، کاخ موزه ها، امامزاده ها، محله های قدیمی و جاذبه های گردشگری است. گویش محلی، آداب و رسوم همه گویای فرهنگی کهن و متمدنی است که در اینباره کتابها میتوان نگاشت.

وی در ادامه افزود: توانمندی های بالقوه فرهنگی و هنری شمیران برای بسیاری نا آشناست که نویسندگان و فرهیختگان می توانند در این رابطه پژوهش و تحقیق کنند و یافته های خود را به علاقه مندان منتقل نمایند.

 

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید