اخبار

دکتر مریدی در دیدار نوروزی با همکاران معاونت هنری سینمایی: پرهیز از تصدی گری و حمایت جدی از هنرمندان و انجمن های هنری مهمترین سیاست هنری در استان تهران است

دکتر مریدی در دیدار نوروزی با همکاران معاونت هنری سینمایی: پرهیز از تصدی گری و حمایت جدی از هنرمندان و انجمن های هنری مهمترین سیاست هنری در استان تهران است
دکتر بهزاد مریدی در دیدار نوروزی با همکاران حوزه معاونت هنری سینمایی با تقدیر از فعالیت های این حوزه در استان تهران، معاونت هنری سینمایی را قلب تپنده ی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ، دکتر بهزاد مریدی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این دیدار گفت: وظیفه اصلی ما در مجموعه اداره کل سیاستگذاری و نظارت بر فعالیت ها و حمایت جدی از هنرمندان است و وظیفه تولی گری و تصدی امور اجرایی با ما نیست و باید آن را به هنرمندان و انجمن ها بسپاریم.

دکتر مریدی افزود: تهران به عنوان پایتخت کشور از شرایط و جایگاه ویژه ای برخوردار است و لذا باید با توجه به این جایگاه ویژه و حضور اساتید و بزرگان هنر و مراکز متعدد هنری و هنرستان ها و گالری ها در تهران از این ظرفیت بزرگ در جهت توسعه و گسترش فعالیت ها نهایت بهره برداری را نمود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران درباره توجه جدی به شهرستان های تابعه استان تأکید کرد و گفت: حمایت از فعال کردن شعب انجمن ها و هنرمندان در شهرستان ها و توجه جدی به آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی به جریان سازی فعالیت های هنری تأکید کرد و افزود: برنامه ریزی های هنری باید در جهت پرهیز از تصدی گیری، واگذاری امور به هنرمندان، بدیع و خلاقانه بودن و استفاده از حداکثر ظرفیت های موجود باشد.

در ابتدای جلسه محمد حسین اسماعیلی معاون هنری سینمایی با ارائه گزارش کوتاهی از فعالیت های معاونت هنری سینمایی گفت: توسعه فعالیت های انجمن های هنری، تعامل و همکاری با مراکز و نهادهای هنری، تجلیل و تکریم از پیشکسوتان و اساتید، تمرکززدایی فعالیت ها و توسعه کمی و کیفی شاخص های هنری از مهمترین اقدامات این معاونت است. وی افزود: پس از چندین سال فعالیت، خوشبختانه این معاونت به یک بلوغ نسبی دست یافته و بی شک با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته ، این معاونت در آینده به بالندگی و پویایی بیشتری دست خواهد یافت.

وی ادامه داد: در دوره جدید، برنامه و سیاست اصلی ما آسیب شناسی فعالیت ها و اقدامات و تقویت و توسعه اقدامات در راستای ارتقای عملکردها می باشد.

در ادامه هر یک از همکاران، کارشناسان و مدیران هنری سینمایی به بیان دیدگاه ها، نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود در حوزه های هنری و سینمایی پرداختند.

 

 

 

۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۱۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید