اخبار

حسین نوش آبادی :کانون های فرهنگی - هنری مساجد در تبیین آرمان ها و اهداف نظام بسیار تاثیر گذار هستند

حسین نوش آبادی :کانون های فرهنگی - هنری مساجد در تبیین آرمان ها و اهداف نظام بسیار تاثیر گذار هستند
حسین نوش آبادی معاون حقوقی امورمجلس و استانها و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از فعالان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد جنوب شرق استان تهران در مسجد امام حسن مجتبی (ع) ورامین گفت: این کانون ها در تبیین آرمان ها و اهداف نظام و نیز زمینه سازی برای تحول فرهنگی در هر منطقه بسیار تاثیر گذار هستند.

حسین نوش آبادی معاون حقوقی امورمجلس و استانها و سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تجلیل از فعالان کانونهای فرهنگی و هنری مساجد جنوب شرق استان تهران در مسجد امام حسن مجتبی (ع) که با حضور علی خیلدار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران و فرماندار و مسئولین محلی ورامین گفت: این کانون ها در تبیین آرمان ها و اهداف نظام و نیز زمینه سازی برای تحول فرهنگی در هر منطقه بسیار تاثیر گذار هستند.

وی تعداد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور را بیش از ٢٢ هزار کانون اعلام کرد و گفت:  این کانون ها با داشتن دو میلیون عضو فعال فرصت مناسبی برای جذب نوجوانان و جوانان ، تولید محتوای مناسب فرهنگی و ممانعت از نشر محتوای مضر فراهم کرده است.
معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توسعه کانونهای فرهنگی وهنری مساجد افزود: یکی از اقدامات موثر این وزارتخانه در طول سالیان گذشته تقویت و حمایت از این کانون ها است تا زمینه حاکم شدن تفکر دینی بردیگر تفکرهای موجود در عرصه هنر وفرهنگ کشور فراهم شود.
نوش آبادی گفت: لازمه حاکم شدن تفکر دینی در این عرصه ها ، فعال کردن نسل جوان در این دو حوزه است تا بتوان از توانمندی های جوانان ونوجوانان بیش از پیش بهره مند شد.
سخنگوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی درادامه سخنانش به نامگذاری امسال اشاره کرد و افزود: کانون های فرهنگی وهنری مساجد  می توانند با تلاش فرهنگی وبه کارگیری ابزارهای هنری در تبیین اقتصاد مقاومتی نقش موثری ایفا کنند.
وی گفت: برای توسعه کشور و تقویت شاخص های اقتصادی باید گفتمان و فرهنگ اقتصادمقاومتی را در جامعه توسعه  داد تا مردم با چشم انداز و اهداف اقتصادمقاومتی آشنا شوند.
نوش آبادی افزود: اقتصاد مقاومتی و فرهنگ به هم گره خورده است هر چند اقتصاد از اهداف کوتاه مدت است اما فرهنگ در دراز مدت اهمیت بیشتری می یابد.
معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی بابیان اینکه اگر فرهنگ صرفه جویی ، کار ، خستگی ناپذیری وقناعت در جامعه ترویج یابد زمینه رواج اقصادمقاومتی نیز فراهم می شود گفت: زمانی به اهداف اقتصاد مقاومتی دست خواهیم یافت که کاروتلاش ارزشمند و اسراف ، بیکاری و تنبلی به غیر ارزش تبدیل شوند.
وی افزود: برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی باید تعالی ورشد فرهنگ ایجاد شود بنابراین  از همه امکانات تاثیر گذار درعرصه فرهنگ از جمله کتاب ، فیلم ، نمایش و فضای مجازی استفاده شود.
سخنگوی وزارت فراهنگ وارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنانش جامعه ایرانی را جامعه ای با تنوع فرهنگی توصیف کرد و گفت: سطح آگاهی ها  ونگاه ها درکشور متفاوت است که البته این یک نعمت و فرصت محسوب می شود  به شرطی که  آنها را مزاحم یکدیگر به حساب نیاوریم و به همه سلیقه ها وتفکرات احترام بگذاریم.
نوش آبادی با تاکید براینکه نباید در احترام گذاشتن به تفکرات ونگاههای گوناگون داخل نظام ، آرمان ها واهداف انقلاب اسلامی رافراموش کرد افزود: هویت ملی ما در سایه وحدت ملی شکل می گیرد و رسیدن به آرمان های امام و شهدا با این وحدت میسر می شود.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: تمام طرح های کشور باید پیوست فرهنگی داشته باشد و با راهبردی فرهنگی در این حوزه گام های مناسبی برداشت.
وی افزود: امروز کانون های فرهنگی وهنری مساجد را که مقوم اخلاق و تفکر انقلابی و اسلامی در جامعه هستند  باید گسترش داد.
سخنگوی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی در پایان با انتقاد از سرانه پایین مطالعه درکشور گفت: کتابخوانی امروزدر کشور ما مظلوم است زیرا اکثر مردم اوقات شان را صرف فضای مجازی و بازیهای رایانه ای  و کمتر به کتاب توجه می کنند.
پس از این سخنرانی از فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجدشهرستان های جنوب شرق استان تهران تجلیل شد.

۵ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۲۲
روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاداسلامی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید