اخبار

مشاور وزیر ارشاد: فرهنگ استقلال اقتصادی در کشور نهادینه شود

مشاور وزیر ارشاد: فرهنگ استقلال اقتصادی در کشور نهادینه شود
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با بیان اینکه ایثارگری در دهه حاضر باید در حوزه اقتصادی خود را نشان دهد افزود: دستگاه های فرهنگی، برای ترویج فرهنگ استقلال اقتصادی در کشور تلاش کنند.

به گزارش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، سعید الفتی روز دوشنبه در همایش تجلیل از ایثارگران و کارمندان نمونه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اظهارکرد: تقویت فرهنگ عمومی از وظایف وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی است و این فرهنگ با توجه به شعار سال جاری باید به سمت تقویت فرهنگ ایثار در حوزه اقتصاد حرکت کند.

وی با بیان اینکه یکی از مبانی شعار امسال فعالیت فرهنگی در اقتصاد مقاومتی است تاکید کرد: مردم کشور باید به باور استقلال اقتصادی دست یابند.

الفتی افزود: فعالیت فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی باید مردم را به سمت خود باوری در حوزه اقتصاد سوق دهد.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران در ادامه با اشاره به تشکیل شورای عالی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: این شورا هر شش ماه یکبار جلسه دارد و جلسه آتی آن در هفته آینده برگزار می شود.
وی ابراز امیدواری کرد که قوانین مناسبی در این شورا برای ترویج فرهنگ شهادت و ایثار تصویب شود.
الفتی با اشاره به تدابیر دولت برای رفع مشکلات جامعه ایثارگری نیز خاطر نشان کرد: دولت قانون جامع ایثارگری را تصویب و با اجرای آن بخش زیادی از مشکلات ایثارگران رفع می شود.

برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این همایش با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات ایثارگران خاطر نشان کرد: مصوبات وزارت ارشاد در حوزه ایثارگران در اداره کل اجرا می شود.
وی با تاکید بر نقش ایثارگران در دوران دفاع مقدس عنوان کرد: ایثارگری در دوران دفاع مقدس امروزه جای خود را به ایثارگری در حوزه اقتصاد مقاومتی داده است.

همایش تجلیل از ایثارگران و کارمندان نمونه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران همزمان با اعیاد شعبانیه در سالن سینمایی اداره کل ارشاد برگزار شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید