اخبار

علی خیلدار ، دبیر هفته کتاب استان تهران خبرداد:160 میلیون تومان به هفته کتاب شهرستانهای استان تهران اختصاص یافت

علی خیلدار ، دبیر هفته کتاب استان تهران خبرداد:160 میلیون تومان به هفته کتاب شهرستانهای استان تهران اختصاص یافت
"شهرک های اقماری و حاشیه نشینان پایتخت در معرض آسیب های اجتماعی بیشتری هستند و برای کاهش آسیب های اجتماعی در نقاط حاشیه ای تهران در 16شهرستان استان تهران نمایشگاه کتاب برگزار کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران، علی خیلدار دبیر هفته کتاب استان تهران اعلام کرد :نمایشگاه های کتاب استان تهران در شهرهای رباط کریم، شهریار، قرچک و دماوند با وسعت بیشتری دایر است و اتحادیه ناشران  برای دستیابی به اهداف این نمایشگاهها با ما همکاری می کنند.

وی افزود: در این چهار نمایشگاه بزرگ ،  80 ناشر با 6000 عنوان کتاب حضور یافته اند و اداره کل استان هم 600 میلیون ریال بن یارانه کتاب به این نمایشگاه کمک کرده است تا دانش آموزان، فرهنگیان و کارمندان به راحتی بتوانند آثار مورد علاقه شان را خریداری کنند.این اقدام، فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهرستان های حومه تهران است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی افزود:  در 16 نمایشگاه دیگر ناشران استانی با حمایت اداره کل ارشاد شهرستان ها فرصت حضور یافته اند و هر کدام از نمایشگاه ها در فضایی به وسعت 1500 متر مربع برپاست. در عین حال علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی می توانند آثار مورد علاقه شان را در 50 غرفه متنوع جست و جو و تهیه کنند.

خیلدار ادامه داد:سهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این حوزه از برنامه های هفته کتاب، علاوه بر حمایت و موضوعات اداری، اختصاص 160 میلیون تومان اعتبار به این رویداد مهم فرهنگی است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران افزود: علاوه بر برگزاری نمایشگاه کتاب در هفته کتاب دو فعالیت مهم دیگر را  در دستور کار خود داریم؛ گرامی داشت این هفته و تقدیر از مولفان شهرستانی، که 500 میلیون ریال بدین امر اختصاص دادیم و در همین قالب کارگاه های آموزشی و نشست های نقد هم برپاست. همچنین اهدای کتاب به مراکز آموزشی، فرهنگی شهرستان ها و تقدیر از برگزیدگان شهرستانی مسابقات کتابخوانی در این حوزه از فعالیت ها تعریف شده است.

به گفته دبیر هفته کتاب استان تهران، در این مدت  از مفاخر بومی هر شهرستان استان تهران تقدیر می شود که برای این اقدام ادارات ارشاد شهرستان های تابعه در حال شناسایی مفاخر خود هستند تا در روزهای پایانی این رویداد فرهنگی از خدمات آنان تجلیل شود.

۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۰
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید