اخبار

ارزیابی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد از هفته کتاب: سازمان ها و نهاد های دولتی و غیردولتی درگیر کتاب شدند

ارزیابی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد از هفته کتاب: سازمان ها و نهاد های دولتی و غیردولتی درگیر کتاب شدند
سید عباس صالحی: هدف ما زمانی که از کتاب اسم می بریم تنها حامل کاغذی آن نیست علیرغم اینکه حامل کاغذی همواره یکی از جدی ترین و موثرترین حامل ها بوده و خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان تهران ، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلوگیری از محدود شدن برنامه های کتاب و کتابخوانی به هفته کتاب و رویه شدن جریان کتابخوانی در  سازمان ها و نهادهای دولتی را از مهمترین اهداف درگیر کردن آنها در بیست ودومین هفته کتاب جمهوری اسلامی دانست.

سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: زمانی می توانیم مطمئن باشیم که بحث کتاب و کتابخوانی به اعماق اجتماع نفوذ می کند که  مجموعه هایی که به صورت ثابت امکان مداخله در این بحث را دارند خود متکفل کتاب و کتابخوانی باشند. با این نگاه امسال برای نخستین بار به صورت گسترده مشارکت بیشتر نهادها، سازمان ها و موسساتی که امکان ورود به این بحث را داشتند فراهم شد.

صالحی با تاکید بر اینکه وزارت ارشاد در این حوزه وظایف و مسئولیت های متعددی دارد، تصریح کرد: اما به عنوان یک وزارتخانه و یک سازمان هم امکانات و هم مخاطبان محدودی دارد و درگیر کردن وزارتخانه های بیشتر با جامعه مخاطب بیشتر موجب می شود که این درگیری تنها در هفته کتاب متوقف نماند و این سازمان ها ونهادها با حساس شدن در حوزه کتاب در کل سال بتوانند در این حوزه فعالیت کنند.

او همچنین دررابطه با سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه بهره مندی از ابزارهای به روز برای ترویج کتاب و کتابخوانی گفت: طبیعتا حامل های جدید کتاب، امروزه بسیار مطرح اند ،  هدف ما زمانی که از کتاب اسم می بریم تنها حامل کاغذی آن نیست علیرغم اینکه حامل کاغذی همواره یکی از جدی ترین و موثرترین حامل ها بوده و خواهد بود،  اما حامل های جدید نیز می تواند این نقش را داشته باشد. از این رو امسال یکی از محورهای مهم سیاست گذاری در هفته کتاب به حامل های نوین ارتباطی اختصاص یافته است.

معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد حضور حامل های الکترونیک در حوزه کتاب را مثبت ارزیابی کرد و گفت: نه تنها ورود رسانه های الکترونیک به حوزه کتاب و کتابخوانی مخرب نخواهد بود، بلکه فرصتی است که دسترسی های کتاب را راحت تر و ارزان تر می کند و امکان ارتقای علمی از طریق تکنولوژی های ارتباطی  را فراهم می کند. در واقع این مسئله فرصت های جدیدی را به دلایل ویژگی های خاص خودپدید می آورند؛ این نگاه همواره مورد توجه هفته کتاب بوده است.

۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۴۵
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید