اخبار

هم اندیشی هنرمندان شهرستان ری با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

هم اندیشی هنرمندان شهرستان ری با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نشست هم اندیشی هنرمندان انقلاب شهرستان ری با حضور معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از فرهیختگان، شعرا و نویسندگان، 26 بهمن ماه در سالن شیخ ابوالفتوح رازی شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری: "نوش آبادی" معاون حقوقی و امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی با تاکید بر اینکه هنری ماندگارتر است که با ارزش های جامعه سازگار باشد، تصریح کرد: حتی دین و باورهای دینی هم زمانی ماندگاری بیشتر می یابند که در قالب هنر پیاده شوند.

وی با تصریح بر اینکه وظیفه هنرمندان در خلق یک اثر هنری بسیار سنگین است، اظهار داشت: هنرمندان همواره دقت کنند که هنرشان از بطن جامعه شکل گیرد و سطحی نباشد بلکه منطبق با روح، فطرت و نیاز انسان باشد تا بتواند از پویایی لازم برخوردار شود.

وی با تاکید بر فرمایش رهبر معظم انقلاب که شهر ری قبله تهران است، تصریح کرد: شما هنرمندان بایستی همواره از برکات وجود حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) که ثواب زیارت آن ثواب زیارت حضرت امام حسین (ع) را دارد غافل نشوید و با برنامه ریزی های کارشناسی و منسجم می توان این شهرستان را به یک قطب فرهنگی در کشر هم تبدیل کرد.

فرماندار ویژه شهرستان ری نیز در این نشست و هم اندیشی با تاکید بر اینکه هنر مانند یک تیغ دولبه است، افزود: هنر هم می تواند یک وسیله نجات و هدایت و روشنگری در جامعه باشد و هم می تواند تبدل به یک عامل مخرب شود که به جامعه آسیب بزند.

وی اظهار داشت: هنرمندان ما طی این سی سال که از عمر پر برکت پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد صحنه های بسیار زیبایی را در حماسه های مختلف سیاسی و دردفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور خلق کرده اند.

وی با بیان اینکه شهرستان ری با داشتن قدمت تاریخی در واقع یکی از افتخارات ایران به شمار می آید، افزود: متاسفانه این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در کنار پایتخت کمتر به آن توجه شده و با داشتن این قدمت تاریخی و ارزش های بی نظیر که خیلی از کشورهای دنیا از آن محروم هستند در بهره مندی از حداقل امکانات هم در مضیقه قرار دارد.

فرماندار شهرستان ری اظهار داشت: در این شهرستان متاسفانه ساختار ادارات دارای ضعف های بسیار زیادی است و برخی از ادارات از جمله اداره فرهنگ وارشاد اسلامی که با هنر عجین شده از یک ساختمان مناسب اداری برخوردار نیستند .

وی تاکید کرد: ما درصدد تغییر این ساختار در حد و منزلت این شهرستان هستیم تا متناسب با ویژگی های شهرستان ارتقا یابد.

مهدی ابوالحسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز گفت: ارزش نهادن به هنر، ارزش نهادن به قلب و روح آدمی است.

 وی با ارائه گزارشی مبسوط  از نحوه تشکیل کانون هنرمندان و تشکیل کانون های مختلف فرهنگی هنری آینده روشنی برای جامعه فرهنگ و هنر شهرستان ری ترسیم نمود.

در پایان کلیپ، اجرای موسیقی زنده اصیل ایرانی، اجرای تئاتر طنز (کی حق من را می ده) و خواندن اشعار توسط برخی از شعرای شهرستان از جمله برنامه های متنوعی بود که توسط هنرمندان شهرستان ری اجرا شد.

۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۱
روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید