اولین جلسه گفتمان طرح چهره به چهره و ستاد اقامه نماز، در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار گردید
اولین جلسه گفتمان طرح چهره به چهره و ستاد اقامه نماز، در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار گردید
گفتمان چهره به چهره با حضور حجة الاسلام و المسلمین ارباب سلیمانی مشاور وزیر، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، براتی مسئول دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان تهران و حجت الاسلام والمسلمین شمس دبیر ستاد اقامه نماز در محل این اداره کل برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در این جلسه پیرامون طرح سراسری چهره به چهره و چگونگی اجرای این طرح در سطح استان تهران، مباحث مبسوطی مطرح و تصمیماتی اتخاذ گردید.

در این نشست حجه الاسلام و المسلمین ارباب سلیمانی به نقش مهم و اثرگذار فریضه نماز اشاره کرد و افزود: اهتمام به نماز به عنوان میراث انبیاء و اولیا یک وظیفه همگانی است و باید آن را مورد توجه قرار دهیم و باید بدانیم در همه حال به نماز و نیایش نیاز داریم و در شرایط سخت و تحریم این نیاز شدیدتر است.

در ادامه نیز احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: در صدد هستیم اجرای طرح چهره به چهره با جدیت توسط دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد و حوزه قرآن و عترت پیگیری و همکاری لازم با دبیر اجرایی طرح بعمل آید .

وی در ادامه افزود: بی شک ترویج فرهنگ نماز بسیاری از آسیب ها و چالش های پیش روی جامعه را مرتفع خواهد کرد و  ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تمام تلاش خود را در جهت ساماندهی فعالیتهای مرتبط با فریضه نماز انجام می دهد.

وی در ادامه از اجرای برنامه ها و فعالیتهای متعدد با موضوع و محوریت نماز در سطح انجمن های فرهنگی و هنری، موسسات قرآن و عترت، کانون های فرهنگی و هنری مساجد و ... خبر داد.

گفتنی است در ادامه این نشست در خصوص مواردی چون بازدید از حلقه های طرح چهره به چهره، جذب اعتبارات و  تشکیل کارگروه طرح چهره به چهره با حضور اعضاء بحث و تبادل نظر شد .