یکصد و یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران برگزار شد
یکصد و یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران برگزار شد
يکصد و یازدهمین جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای توسعه قرآنی استان تهران روز سه شنبه، 15 تیرماه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، محسنی بندپی استاندار تهران، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و سایر اعضاء در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، در ابتدای این نشست جاودانی دبیر جلسه ضمن خیر مقدم به حاضرین، به قرائت دستور جلسه پرداخت و مواردی همچون ارائه راهکار عملیاتی و اجرایی دستگاههای عضو شورا در خصوص برنامه ترویج فرهنگ خردورزی و استدلال گرایی و ارائه گزارش رؤسای کارگروه های 11 گانه مطالعات و برنامه ریزی شورای فرهنگ عمومی استان تهران را تشریح و به ارائه توضیحاتی در این خصوص پرداخت.

در ادامه انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین، در خصوص قطعی برق در روزهای اخیر، گفت: روزانه هشت هزار مگاوات برق در استان تهران مصرف می شود که هزار مگاوات آن مربوط به مراکز ضروری نظیر بیمارستان ها است که نباید برق آنها قطع شود.

وی در ادامه افزود: روز چهارشنبه 16 تیرماه جلسه ای در این خصوص با حضور متولیان امر برگزار می شود و علاوه بر بررسی چالش های موجود، راهکارهایی برای عبور از این بحران ارائه می شود.  

استاندار تهران همچنین خاطر نشان کرد: میزان مشارکت در انتخابات ١٤٠٠ نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی ٨ درصد افزایش یافته که نشان دهنده نقش ویژه فرهنگ عمومی استان است.

محسنی بندپی یادآور شد: در جلسه شورای فرهنگ عمومی باید به مسائل و موضوعات روز کشور پرداخته شود و راهکارهای عملیاتی و اجرایی در زمینه خردورزی و استقلال طلبی ارائه شود.

در ادامه این نشست هر یک از اعضای حاضر به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص موضوعات مطروحه پرداختند و مواردی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.