اولین نشست هم اندیشی و اندیشه ورزی با هنرمندان شاخص، درسالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد
اولین نشست هم اندیشی و اندیشه ورزی با هنرمندان شاخص، درسالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد
اولین نشست تعاملی با هنرمندان شاخص و تأثیرگذار و دست اندرکاران هنری جهت هم افزایی بین دستگاههای اجرایی دولتی و مدیران به همت سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، این مراسم با حضور احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، سردار حسن حسن زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص)،  شهرام صمدی نیا رئیس بسیج هنرمندان تهران بزرگ، دکتر رضا پورحسین قائم مقام معاونت سیما و دکتر مریم جلالی مشاور سازمان صدا و سیما  و سایر مسئولین و هنرمندان برگزار شد.

بر اساس این گزارش؛ احد جاودانی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و میزبان این نشست  ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین و هنرمندان محترم به نقش مؤثر ایشان در جامعه اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی بخش فرهنگ و هنر کشور، تلاش می نماید تا موانع و معضلات پیش روی هنرمندان در خلق آثار فرهنگی و هنری و موانع پیش روی ایشان را مرتفع نماید  و ایجاد کننده دلگرمی و به عنوان پشتوانه ای برای آنها باشد. وی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: شرکت در انتخابات برای همه اقشار ضروری است و هنرمندان نیز همچون سایر آحاد جامعه می بایستی در این همه پرسی شرکت نموده و نقش سازنده و اثرگذار خود را بار دیگر به نمایش بگذارند.

 

اولین نشست هم اندیشی و اندیشه ورزی با هنرمندان شاخص درسالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد

 

شهرام صمدی نیا رییس سازمان بسیج هنرمندان تهران بزرگ  نیز ضمن توضیح اهداف این اندیشه ورزی از حاضرین خواست تا با مشارکت همه جانبه و ریل گذاری مناسب ایشان، شاهد تولیدات فاخر و ارزشمند و فراخور جوانان و جامعه هنر دوست باشیم.

سردار حسن‌زاده فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله  (ص) تهران بزرگ نیز درخصوص نقش آفرینی هنرمندان در جامعه و مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و تهییج افکار عمومی و دعوت به حضور حداکثری آحاد مردم در روز ۲۸ خرداد گفت:  قشر هنرمند بیشترین سهم اثرگذاری را در جامعه دارد که تجلی آن ها در سینما، تئاتر و تلویزیون مشهود است . گاهی یک بیت شعر، یک نقاشی به قدری گویا است که به راحتی مفاهیم را منتقل می کند؛ برخی از اقشار همانند نخ تسبیح انسجام بخش در جامعه هستند. هنرمندان نیز  جزو این اقشار هستند و حلقه ای ایجاد می کنند که تمامی اقشار جامعه را دور هم جمع می کنند. قشر هنرمند انسجام بخش است، جدا از نگاه سیاسی که طبیعی است؛ مشارکت همه مردم در انتخابات مهم است و حضور قشر هنرمند می تواند در این عرصه تاثیر گذار باشد.

این گزارش می افزاید: دکتر رضا پورحسین قائم مقام معاونت سیما و خانم دکتر مریم جلالی مشاور عالی ریاست سازمان صدا و سیما و نویسنده و برنامه ساز رادیو و تلویزیون نیز  پیرامون جایگاه هنرمندان در جامعه و تعریف هنرمند واقعی و تعهدات قشر هنرمند با محوریت جامعه سخنانی را ایراد کردند.

اولین نشست  هم اندیشی و اندیشه ورزی

 

گفتنی است؛ رییس مرکز هم اندیشی و راهبردی سپاه تهران بزرگ و دکتر مهدی خلجی مدیر گروه مهارت‌های آموزشی شبکه آموزش، اساتید دانشگاهی و بازیگران سریال‌های تلویزیونی و پیشکسوتان هنرمند و مسئولین انجمن‌ها و کانون‌های تخصصی سازمان بسیج هنرمندان  نیز در این برنامه حضور داشتند.

لازم به ذکر است که بمناسبت آغاز دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر دو نفر از هنرمندان و اساتید سیاه قلم با تولید آثاری با موضوع انتخابات و تصویر سازی ویژه روز دختر به  خلق اثر هنری به صورت کارگاه زنده اقدام نموده و به هنرنمایی پرداختند. همچنین گروه کُر هنرستان ارشاد با اجرای دو قطعه، و  خواننده پاپ کشورمان "رضا احمدی" با  اجرای قطعه "ایران" شور این محفل را بیشتر نمودند.

اولین نشست هم اندیشی و اندیشه ورزی با هنرمندان شاخص درسالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد