سومین نشست منطقه ای شورای فرهنگ عمومی استان تهران به میزبانی رباط کریم برگزار شد
سومین نشست منطقه ای شورای فرهنگ عمومی استان تهران به میزبانی رباط کریم برگزار شد
سومین جلسه منطقه ای شورای فرهنگ عمومی استان تهران با محوریت شهرستانهای اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم، صبح امروز چهارشنبه 19 خردادماه با حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران، جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر شورا، ائمه جمعه، فرمانداران و روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستانهای فوق، در مصلی نمازجمعه رباط کریم برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رباط کریم، این جلسه با تلاوتی چند از کلام اله مجید آغاز و سپس احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان تهران ضمن خیر مقدم به اعضای حاضر و تشکر و قدردانی از میزبانی این جلسه توسط شهرستان رباط کریم، به دستور جلسه اشاره و در خصوص مشارکت تمامی اعضاء در مورد مباحث و مسائل شهرستان ها تأکید و خواستار طرح موضوعات و گزارش های ویژه هر شهرستان توسط رؤسای شورای فرهنگ عمومی آن شهرستان بر اساس اولویت ها شد.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام ترابی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی رباط کریم ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به اعضا، با اشاره به 530 شهید سرافراز شهرستان رباط کریم و همچنین تقارن  ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) با سی و دومین سالگرد ارتحال امام راحل، گفت: ما در آستانه مهمترین پدیده سیاسی سال جاری "انتخابات 28 خرداد" هستیم. هدف اصلی سیاستگذاری ارتقاء فرهنگ عمومی برگرفته از اعتقادات راسخ دینی و مذهبی جامعه ماست، اصلاح فرهنگ عمومی براساس رهنمود رهبر نیازی ضروری است .

   وی در ادامه افزود: شورای فرهنگ عمومی با سیاست گذاری مناسب می تواند کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال داشته باشد.

در ادامه نظام ملکشاهی فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی رباط کریم نیز گفت: فرهنگ صحیح را اول از سیاست شروع کردیم، اخلاق اسلامی- فرهنگ صحیح در اخلاق اسلامی ، تکریم ارباب رجوع ، اشتغال، و عمران و آبادی در همه سطوح زندگی مردم ساری و جاری و می بایست براساس دستورالعمل شورای فرهنگ عمومی کشور اجرا کنیم.

    در ادامه وی یادآور شد: در هر اداره در هر شهرک صنعتی، اصناف و بازاریان، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، ستاد شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیای نهی از منکر درجهت پاسداشت و تکریم ارباب رجوع ایجاد کردیم تا بتوانیم ارائه خدمت کرده باشیم.

   در ادامه حجت الاسلام نوروزی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر نیز ضمن تسلیت ایام شهادت، با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص)، تاکید ویژه ای به مسائل دینی در زمینه پیشرفت و اصلاح فرهنگ عمومی نمود.

   سپس حجت الاسلام والمسلمین نورپور امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی گلستان نیز از مشکلات حوزه اقتصاد و فرهنگ سخن گفت و از برگزاری شورای فرهنگ عمومی در منطقه گلستان بصورت مستمر سخن گفت.

این گزارش می افزاید: حجت الاسلام والمسلمین دربانی رئیس سیاستگذاری شورای ائمه جمعه استان تهران نیز درخصوص ثمربخشی جلسات شورای فرهنگ عمومی و فواید آن تاکید نمود و گفت: اثر فرهنگ اثر تدریجی و آرام است که سالهای بعد نقش خود را نشان می دهد. مدیران و روسای شورای فرهنگ عمومی واقف هستند که چه اهمیتی شورای فرهنگ عمومی در سطح کشور دارد پس تمام تلاش خود را گذاشته تا مصوبات شورا را پیگیری نمایند.

   سپس کشاورزیان رئیس اداره و دبیر شورای فرهنگ عمومی اسلامشهر نیز به گزارشی از برگزاری جلسات شورای فرهنگ عمومی در اسلامشهر پرداخت و مشکل بزرگ در اجرایی نشدن برخی از مصوبات جلسه را هماهنگ نبودن دستگاه های اجرایی در هر شهرستان اعلام نمود.

   در ادامه این نشست، حجت الاسلام موسوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسلامشهر، حجت الاسلام سنجری امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی چهاردانگه و خانم اصغری از حوزه علمیه خواهران شهرستان رباط کریم نیز از برنامه ها و اهداف برگزاری شورای فرهنگ عمومی و همچنین مشکلات موجود در جامعه سخنانی را ایراد نمودند.

   در پایان این نشست حجت الاسلام ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران و رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران نیز ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات صورت گرفته در جلسات شورای فرهنگ عمومی توسط سه شهرستان گفت: امروزه جامعه نگاهش به فرهنگ به گونه ای است که در این حوزه فعال هستیم یا نه؟ با همه مشکلات و تنگناهای فرهنگی و اجتماعی که وجود دارد کار سختی را پیش رو داریم. در این مسیر آسیبهای جدی هم وجود دارد که با یک برنامه ریزی میتوان جلوی این تهاجم ها را در فرهنگ جامعه بگیریم و از همه ابزارها استفاده کرده تا در این میدان نبرد در مقابل فضای مجازی، ماهواره و ... که باعث تضعیف نمودن اخلاق دینی در بین جامعه و خانواده ها شده جلوگیری کنیم.

 در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد از محور فعالیت شورای فرهنگ عمومی در چند فصل صحبت نمود که از آن جمله می توان، گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی، خردورزی، سرمایه اجتماعی، دین و فرهنگ و اخلاق عمومی را نام برد.

   درپایان جلسه فوق از حجت الاسلام والمسلمین ترابی امام جمعه شهرستان رباط کریم به جهت فعالیت های مؤثر ایشان در حوزه شورای فرهنگ عمومی و همچنین کسب رتبه برتر شهرستان در استان تهران تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

برای دیدن گزارش تصویری کلیک کنید