نخستین نمایشگاه حضوری هنرهای تجسمی "بهارنگ" در سال جدید، در نگارخانه رسول مهر افتتاح شد
نخستین نمایشگاه حضوری هنرهای تجسمی "بهارنگ" در سال جدید، در نگارخانه رسول مهر افتتاح شد
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی رشته نقاشی با نام " بهارنگ" صبح امروز سه شنبه ۱۸ خرداد ماه توسط مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و مسئولان مربوطه در محل نگارخانه رسول مهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، این نمایشگاه در برگیرنده مجموعه ای از آثار هنرمندانی چون: سعیده آرین، حمید جعفری شکیب، خدیجه رجبی، ابوالحسن ریاضی، فاطمه طهرانی، زهرا علیزاده، فرهنگ عاطفی، حسن نوروزنیا، بهداد نجفی و رضا یعقوبی قلعه نو می باشد.

میثم مرادی معاون هنری و سینمایی این اداره کل در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: هنرمندان حوزه تجسمی هم مانند سایر رشته ها در شرایط فعلی همه گیری ویروس کرونا بیش از گذشته در حال خلق آثار هنری ارزشمند هستند و ما در تلاش هستیم شرایط مناسبی برای ارایه آثار هنرهای تجسمی فراهم آوریم. به همین منظور معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مجموعه نمایشگاه هایی را در حوزه هنرهای تجسمی از سال گذشته با هدف تقویت هنرهای تجسمی، فراهم نمودن مجالی برای هم اندیشی و ارائه آثار هنرمندان استان تهران برنامه ریزی کرده است و در نظر دارد این نمایشگاه ها را به صورت مستمر در گرایش های مختلف برگزار نماید.

بهداد نجفی اسدالهی برگزار کننده نمایشگاه با اعلام استقبال هنردوستان از برگزاری نمایشگاه ها و تاثیر هنر بر خلاقیت و مسئولیت هنرمند در قبال جامعه، توجه روزافزون به هنر را موجب دلگرمی هنرمندان و مشوق  ایشان دانست.

همچنین وحیدنیا مسئول ارتباطات نمایشگاه نیز ضمن قدردانی از توجه و پشیتبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و  رسانه ها از هنر و هنرمندان، با اعلام برپایی نمایشگاه از هجدهم لغایت 21 خردادماه هزار و چهارصد، اعلام کرد که بازدید از این نمایشگاه از ساعت 11 الی 18 امکان پذیر بوده و هنردوستان و هنرمندان می توانند با حضور در محل نگارخانه رسول مهر واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به آدرس سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان سردار دریا (مطهری) شمالی، ابتدای خیابان مروارید به تماشا، گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار به نمایش درآمده، بپردازند.

گفتنی است؛ نمایشگاه «بهارنگ»  با مجموعه متنوعی از آثار نقاشی هنرمندان استان پیش از این در فروردین ماه  به دلیل شرایط بیماری و بسته بودن گالری های هنری، به صورت مجازی در نگارخانه مجازی سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران به نمایش گذاشته شده بود و هم اینک میزبان علاقمندان این رشته به صورت حضوری می باشد. لازم به ذکر است؛  گالری های تحت پوشش این اداره کل آماده خدمت رسانی به فعالان حوزه تجسمی در استان تهران می باشند.

برای دیدن گزارش تصویری کلیک نمائید